Kariera

Zapraszamy przyszłych pracodawców oraz media do wyboru przyszłych pracowników oraz współpracowników wśród naszych absolwentów.

Andrea Abarza Cofré

Andrea Abarza Cofré  (urodzona 10 września 1994 r. w Warszawie). Posiada podwójne obywatelstwo: polskie i chilijskie. Ta nietypowa mieszanka kulturowa daje jej nieograniczone źródło inspiracji oraz dużo szersze spojrzenie na świat, które stara się odzwierciedlić nie tylko w tworzonych przez siebie ubraniach ale także w pracach malarskich i rysunkowych.

Kobieta, którą ma na myśli tworząc swoje ubrania, nigdy się nie poddaje. Jest wojowniczką, kobiecą i zmysłową ale nigdy wulgarną. Kobieta ta nie boj się pokazać się czasem z bardziej delikatnej strony.

Andrea stara się używać we wszystkich swoich projektach tkanin naturalnych i ekologicznych.

Jej przygoda z modą dopiero się zaczyna. Odbyła starz w atelier Macieja Zienia, gdzie dowiedziała się jak wygląda praca w pracowni, poznała różne techniki ozdabiania odzieży oraz pogłębiła swoją  wiedzę z materiałoznawstwa.

Pomagała na backstage’u podczas pokazu marki TOMAOTOMO by Tomasz Olejniczak, gdzie poznała wszystkie etapy przygotowań do pokazu mody.

AMMA (Anna-Maria Adach)

Tytuł kolekcji: DON’T WATCH PORN – JUST PUT IT ON
Od dzieciństwa związana z branżą krawiecką, pracując w rodzinnej hurtowni dodatków krawieckich ukończyła Policealną Szkołę Projektowania i Stylizacji Ubioru we Wrocławiu. Przez następne 2 lata próbowała swoich sił na innych kierunkach studiując na Politechnice oraz filozofię na Uniwersytecie Wrocławskim, przez co porzuciła na chwilę modę. Po wielu doświadczeniach postanowiła jednak wrócić do projektowania i kontynuować naukę na MSKPU. Udział w warsztatach Art & Fashion Forum w Poznaniu dał jej jeszcze większa motywację do dalszego działania.

Ciężko sprecyzować jej styl, gdyż nigdy nie potrafiła zdecydować się na jeden. Uważa, że wszystko zbudowane jest z kontrastów, dlatego łączy ze sobą undergroundowy klimat ze słodkimi, brokatowymi akcentami, uwielbia też minimalizm i każde minione epoki – bo zawsze można znaleźć coś intrygującego. Najważniejsza jest nietypowa inspiracja i spójna, przemyślana koncepcja połączona z subtelną symboliką. Dawniej zafascynowana była awangardą, teraz nastawiona jest na funkcjonalne ubrania o ciekawej formie i fakturze. Najbardziej lubi szyć okrycia wierzchnie. Mówi o sobie, że jest specjalistką od ulubionego koloru fiol

Adrianna Adamowicz

Adrianna Adamowicz to absolwentka Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Tworzy modernistyczne rzeczy w oparciu o minimalizm. Stosuje głównie proste formy, dbając o ich wykończenie. Projektuje dla kobiet, które cenią sobie wygodę, ale pragną wyróżnić się w tłumie i pokazać swój charakter.

Jej kolekcja dyplomowa Formae to ukłon w stronę brzydoty. Pokazuje, że piękno można wydobyć ze wszystkiego. Stworzony przez nią print jest pleśnią w makroobiektywie. Przybliżeniu niewidocznym dla ludzkiego oka. Aby ukazać unikalną strukturę pleśni wykorzystała tkaniny takie jak aksamit, by ukazać jej delikatny meszek, szyfon- przezroczystość, drelich- skorupę.

Joanna Antoniewicz

Joanna Antoniewicz
Tegoroczna dyplomatka kostiumografii w Miedzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie.
Jest miłośniczką historii sztuki i baletu, w swojej pracy dyplomowej połączyła obie te dziedziny.
Jej marzeniem jest projektowanie kostiumów baletowych i praca w teatrach na całym świecie.

Melania Bajko

Melania Bajko to zdolna, dobrze zapowiadająca się przyszła projektantka mody.
Jej pierwsza kolekcja, którą wykonywała jako projekt dyplomowy to bardzo oryginalna, wyjątkowo kobieca, dopracowana w każdym najdrobniejszym szczególe wizja młodej, kochającej sztukę, wrażliwej osoby.
Artystka inspirowała się baletem, co zauważamy w subtelnych, zwiewnych tkaninach oraz skośnych cięciach, które ładnie podkreślają kształt kobiecej sylwetki.
Charakter kolekcji oddają również zdjęcia w portfolio samodzielnie wykonane przez projektantkę. Melania doskonale
wiec co i w jaki sposób chce nam zaprezentować, a jej projekty świadczą o zrozumieniu potrzeb jej przyszłych
klientek. Kolekcja wzbudza zachwyt i pożądanie.

Jagoda Bartczak

Jagoda Bartczak absolwentka MSKPU w Warszawie, kierunku projektowanie ubioru oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Pracuje jako projektant w polskim koncernie odzieżowym LPP SA, ale przede wszystkim spełnia swoje marzenia realizując własne pomysły.

Przerysowane formy, odważne grafiki i nieoczywiste, alternatywne pomysły to główne cechy projektów Jagody Bartczak. Projektantka nie boi się eksperymentować z modą. Próbuje zmienić klasyczne pojmowanie proporcji, a także zburzyć granicę między modą, a sztuką.

Zwyciężczyni X edycji Art&Fashion Forum 2016 by Grażyna Kulczyk w kategorii Fashion Design. Finalistka i półfinalistka konkursów: Art&Fashion Forum 2015, Fashion Designer Awards 2016, OFF Fashion Kielce 2016.

Patrycja Brzeska

Minimalistyczne formy w wąskiej gamie kolorystycznej połączone z asymetrycznymi elementami najlepiej określają styl kolekcji Patrycji Brzeskiej.
Jej estetyka łączy ze sobą minimalizm z awangardowym podejściem do mody.
Patrycja Brzeska odkryła w dzieciństwie swoje zamiłowanie do rysunku, malarstwa i sztuki, które w późniejszych latach przerodziło się w zafascynowanie modą. Swoją pasję zaczęła rozwijać i kształcić w Międzynarodzowej Szkole Projektowania Ubioru i Kostiumografii.
Projekty które tworzy zadedykowane są dla kobiet nowoczesnych i pewnych siebie szukających niebanalnego stylu, lubiących niestandardowe formy w ubiorze.

Angelika Chmielewska

Angelika Chmielewska – z wykształcenie magister ekonomii, po wielu latach kariery w finansach postanowiła zająć się tym co w życiu najbardziej kocha – modą. W 2014 roku rozpoczęła naukę w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. W 2015 roku znalazła się w finale prestiżowego konkursu Fashion Designer Awords. Jej styl to połączenie prostoty z niebanalnym krojem oraz dbałość o detale.

KOLEKCJA DYPLOMOWA – ADDICTED TO WONDERLAND

Anna Chorążak

Urodzona w Łomży 6 lutego 1991. Najmłodsza spośród trójki rodzeństwa. Od najmłodszych lat uwielbiała przebrania i kostiumy. W wieku 15 lat wykonała swój pierwszy strój, przerabiając to co było pod ręką. Od tego momentu zaczęła przygodę z Cosplay’em (Cosplay = costume + play, przebieranie się za postaci z filmów, bajek, gier). Po ukończeniu liceum i zdaniu matury, poszła na studia chemiczne, na Uniwersytecie Warszawskim, uznając wykonywanie strojów jako hobby. Jednak po ukończeniu studiów i uzyskaniu tytułu magistra, postanowiła w końcu zamienić swoje hobby na coś więcej. W tym celu poszła do Warszawskiej szkoły – Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru – na kierunek kostiumografii. Wszystkie swoje stroje wykonuje własnoręcznie, od uszycia, po ciekawą pracę z materiałami termoplastycznymi. Oprócz kostiumów swój wolny czas spędza uprawiając sport oraz grając w gry komputerowe.

Małgorzata Figurska

Małgorzata Figurska urodziła się w 1965 roku w Łodzi. Jest to miasto mody i włókiennictwa od zawsze. Była więc skazana na tę drogę zawodową z racji miejsca, w którym przyszło jej się urodzić i dorastać.

Miała zostać ekonomistą jak tata, ale to, że życie bywa przewrotne okazało się bardzo szybko. Po ukończeniu szkoły średniej odzieżowej zajęła się swoim pierwszym, małym biznesem, łącząc miłość do mody i smykałkę do ekonomii odziedziczoną po ojcu. Była to firma produkująca odzież, raczej na małą skalę, ale już realizowała swoje pierwsze projekty.

Po kilku latach pracy zawodowej przyszedł czas na rodzinę i dziecko. Przerwa była dość długa, ale zebrane w tym czasie siły przyniosły nowe plany i nowe realizacje. Pomysłów nie brakowało i dzięki temu powstała nowa firma, tym razem kaletnicza. Nową pasją były torby, później jednak nastąpił powrót do ubrań i tak jest do dziś.

Wielką pasją zawodową obok projektowania jest konstrukcja odzieży, dziś  właśnie tym się zajmuje.  Tworzy konstrukcje idąc z duchem czasu, wspomagając się komputerowym systemem do projektowania i produkcji odzieży.

Nauka nowych rzeczy sprawia jej przyjemność, lubi wyzwania, a trudne problemy nie są dla niej przeszkodą. Praca potrafi całkowicie ją pochłonąć dając poczucie satysfakcji i spełnienie zawodowe.

Justyna Gawęda

Tytuł kolekcji: „ROOTS”

Prostota wyrazu oraz dbałość o szczegóły określają styl Justyny Gawędy, która już od najmłodszych lat przejawiała pasję do tworzenia przy pomocy różnych form. Rozpoczynając studia na MSKPU na kierunku projektowanie ubioru zdecydowała się skierować swoje cele ku projektowaniu oraz szyciu. Tak też powstała linia „ROOTS”, stworzona od początku do końca przez Justynę, która cechuje się niebanalną konstrukcją oraz dbałością o detale.

Prostota wyrazu oraz dbałość o szczegóły określają styl Justyny Gawędy, która już od najmłodszych lat przejawiała pasję do tworzeni przy pomocy różnych form. Rozpoczynając studia na MSKPU na kierunku projektowanie ubioru zdecydowała się skierować swoje pasję ku projektowaniu oraz szyciu. Tak też powstała linia „Roots”, stworzona od początku do końca przez Justynę, która cechuje się niebanalną konstrukcją oraz detalami dla osób ceniących sobie wygodę oraz indywidualizm.

Dominika Gembiak

Projektantka mody, historyczka sztuki, wrocławianka. Silnym uczuciem darzy dzikość natury i (pozornie) odległy świat sztuki najnowszej. Mix obu przelewa na modę podpisaną swoim nazwiskiem. Żyje w rozkroku między artystycznym Wrocławiem, a dziką Norwegią. Prywatnie amatorka rowerów, roadtripów, psów, książek i pustej przestrzeni.

Fashion designer and art historian, born in Wroclaw. Divides her time between this artistic Polish city and wild Norway. Inspired by nature and what could seem like a distant world of modern art, her signature style fuses the two. Behind the scenes, she enjoys hiking, biking, road trips, books, dogs, and empty space.

COLLECTION GLACIER

Photo: Katka Szczepkowska

Make up: Anja Piotrowska

Model: MYSKENA

Ewa Gołaszewska

Ewa Gołaszewska to absolwentka Projektowania Ubioru na Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru oraz Europeistyki na Uniwersytecie Warszawskim.

Z modą związana jest zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, gdzie od ponad 2 lat zajmuje się PR-em marek modowych w największej agencji fashion w Polsce. W swoich projektach stawia przede wszystkim na niestandardowe podejście do mody użytkowej, unikatową formę, charakterystyczne konstrukcyjne detale i miejski luz, mocno podkreślające osobowość adresata, do którego kieruje swoje propozycje.

Tytuł kolekcji: MULTIPLIKACJA

Natalia Golec

Natalia Golec, z wykształcenia prawniczka oraz absolwentka MSKPU w Warszawie, na kierunku Projektowanie Ubioru. Pochodzi z Trójmiasta gdzie tworzy własne kolekcje pod marką Enugo oraz pracuje jako projektant w dużej firmie odzieżowej.

Jej kolekcje charakteryzują się wielowarstwowością i dekonstrukcyjną formą pozostając propozycją ready to wear dla kobiet dokonujących świadomych wyborów modowych, chcąc w swoim codziennym ubiorze wyróżniać się oryginalnym designem.

Natalia jest laureatką pierwszego miejsca w konkursie New Look Design Refresh 2016 oraz finalistką Fashion Designer Awards 2016, a także półfinalistką Off Fashion 2016 oraz Fashion Designer Awards 2015.

Anna Górka

Anna Górka, urodziła się w Warszawie. W zieleni i spokojnej sielskiej atmosferze żoliborskich sadów natchniona od dziecięcych lat wykazywała zaintersownie sztuką i pokrewnymi zagadnieniami.

Wrodzona wrażliwość na piękno skierowała ją do liceum plastycznego im. Jana Kilińskiego, gdzie rozwijała swoje zamiłowanie do sztuki. Z niepohamowaną siłą i wbrew woli swoich rodziców, którzy chcieli z niej zrobić doktora medycyny, wybrała warszawską Akademię Sztuk Pięknych i tam z sukcesem zakończyła studia na kierunku architektura wnętrz.

Spełniająca się w swojej dziedzinie artystka mimo wszystko rozpoczęła poszukiwania nowych środków wyrazu i własnej osobowości, odnalazła ją w projektowaniu ubioru. Kierowana chęcią zgłębienia sztuki kompozycji, projektu i aranżacji wybrała Mskpu. Kierunek sprawił, że ogrom pracy pomieszanej z radością skierował ambitną projektantkę na wymarzone tory obsypane licznymi sukcesami.

Projektantka pasjonuje się nieustannie szeroko pojętym malarstwem, zwłaszcza modowym. Każdą wolną chwilę spędza nad akwarelą i tworzy przepiękne i wolne od semantycznego obciążenia dzieła, które znalazły swoich odbiorców w wielu krajach między innymi w Szwajcarii, Księstwie Monako, Anglii i Stanach Zjednoczonych. Prace jej publikowane są na portalach społecznościowych światowych firm takich jak Marchesa, Persyfashion, czy Elite Amsterdam i wielu innych.

Małgorzata Iracka – Czerniak

Projektantka, historyk sztuki. Od wielu lat współpracuje z polskimi markami odzieżowymi. Wierzy, że ubrania powinny być stworzone do noszenia, a obowiązkiem projektanta jest sprostanie tej potrzebie w zgodzie z aspektem estetycznym. Chciałaby rozwijać własną markę STUFF TO WEAR. Wielbicielka wysokiego rzemiosła i dopracowanego detalu w odzieży.

Luiza Jarkowska

Luiza Jarkowska, ur. 5 listopada 1972 r., uczennica MSKPU w Warszawie na kierunku projektowanie ubioru oraz mgr kierunku Zarzadzanie i Marketing w zakresie Zarzadzanie przedsiębiorstwem w zintegrowanej Europie. Półfinalistka XVIII międzynarodowego konkursu OFF Fashion Kielce w 2016 roku.

Przygotowuje stroje dla zespołów tanecznych.

Przyświecają jej słowa Coco Chanel „Moda przemija, styl pozostaje.” Bo nie moda sama w sobie jest dla niej ważna, ale możliwość za jej pośrednictwem przedstawienia tego co w niej dżemie. Tworzy projekty  „całym serca i ze szczyptą własnej duszy”, podkreślające indywidualny styl osób je noszących.

Tytuł kolekcji dyplomowej „Code”

Małgorzata Karczmarewicz

Małgorzata Karczmarewicz ur. 1979 w Warszawie

Z wykształcenia technik chemik, grafik komputerowy i artystyczny oraz projektant ubioru. Z zamiłowania rysownik oraz fotograf. Od ponad 15 lat związana z branż reklamową. Od 10 lat prowadzi własną firmę usługową Sweetkarma w zakresie przygotowywania kreacji I grafik do reklam komercyjnych. Współpracuje z dużymi agencjami reklamowymi, jak i bezpośrednio obsługuje firmy w tym zakresie. Po latach doświadczeń w branży reklamowej postanowiła zająć się kreowaniem swojego produktu – ubrań jako Por Mi Cuenta.

Prywatnie pasjonatka kotów tajskich, żeglowania od urodzenia oraz fanka festiwali muzycznych.
Motto życiowe: wolność to wybór.

Monika Karwat

Monika Karwat absolwentka Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru MSKPU W Warszawie.
Znajomość j.Polskiego i j.Angielskiego
Brała udział w:

 • OFF FASHION Kielce 2016
 • FASHION DESIGNER AWARDS 2016
 • Kurs haftu eksperymentalnego w MSKPU
 • Staż w atelier Paprocki & Brzozowski oraz udział w przygotowaniach do pokazu na backstage’u.

Projektantka posiada umiejętności:

 • Projektowania graficznego tkanin
 • Rysunku żurnalowego i technicznego
 • Znajomość programów Adobe Photoshop
 • Adobe Illustrator oraz InDesign
 • Haftu, szycia i wykańczania odzieży
 • Wiedzę z zakresu CSR

Z zaangażowaniem i dokładnością tworzy kolekcje nowoczesne, wyraziste i funkcjonalne.
Interesują ją projektowanie wnętrz i ubioru, sztuka użytkowa i podróże.

KOLEKCJA DYPLOMOWA „NONKONFORMIZM”

Hubert Kluge

Hubert Kluge absolwent MSKPU w Warszawie na kierunku projektowanie ubioru.
Ukończył kurs szycia dla początkujących i dla zaawansowanych.
Projektuje i jednocześnie szyje.
W swoich projektach często stosuje geometrię.

Finalista konkursów:

 • Young Fashion Day 2014
 • Young Fashion Day 2015
 • OFF Fashion 2016

Tutuł kolekcji- Geometric look

Julia Kosek

Ukończyła kostiumografię w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Studiuje psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jako autorka kostiumów i współautorka scenografii pracowała przy realizacji spektakli operowych i baletowych w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu (Pajace R. Leoncavallo, styczeń 2015, Kafka/Schulz: objawienia i herezje, grudzień 2015) oraz w Warszawskiej Operze Kameralnej (Ariodante G.F. Haendlamarzec 2016). Od 2011 roku współpracuje z Teatrem Automaton, odpowiadając za warstwę wizualną eksperymentalnych spektakli teatralnych (m.in. Spadkobiercy Geppetta, Egzorcyści i terapeuci, Bachantki).

Justyna Kostecka

Justyna Kostecka rocznik 1989. Mieszka w Warszawie. Jest absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego na kierunku kulturoznawstwo. Odbyła trzymiesięczny staż w Teatrze Wielkim Opery Narodowej w Dziale Krawiectwa Damskiego, a ponadto staż w pracowni Mariusza Przybylskiego. Ma szerokie zainteresowania – moda, sztuka, film, podróże, kultura dalekiego wschodu.

Paulina Kowalczyk

Tytuł kolekcji: Shinrin Yoku

Miłośniczka wszelkiego rodzaju piękna i symetrii. W swoich projektach uwielbia łączyć pozornie niepasujące do siebie tkaniny i faktury. Nie wyobraża sobie życia bez tworzenia.

Leśniak Iwona

Kolekcja  „rothko”

studentka kostiumografii,  w swoich projektach  inspiruje  się  rożnymi dekadami w połączeniu ze współczesnością.

Kolekcja dyplomowa inspirowana obrazami Marka Rothko, to połączenie nowoczesnego wyglądy z wygodą.

Anna Łukiewicz

Od dziecka wiedziała, że moda będzie jej wielką pasją. Zaczynała jako projektantka własnych lalek. Z czasem przerodziło się to w coś poważniejszego. W jej projektach możemy zauważyć funkcjonalny minimalizm przełamany ciekawymi printami oraz rękodziełem co czyni jej projekty interesującymi w swej prostocie.

Nazwa kolekcji: THE STAIN

Małgorzata Mazurek

Krawiec dyplomowany i młody projektant.

Interesuje się tylko krawiectwem najwyższego poziomu.

Posiada ogromny wachlarz doświadczeń związanych z produkcją odzieży, zarówno masowej jak i pojedynczych projektów.

Wykonała także wiele kostiumów i scenografii teatralnych według projektów scenarzysty jak i własnych projektów autorskich.

Warsztat doskonaliła na kierunku projektowania ubioru w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru.

Cechy wyróżniające to precyzja i doskonała jakość.

Samodzielnie wykonuje swoje projekty i równocześnie chętnie współpracuje z projektantami realizując ich kolekcje.

Otwarta na nowe pomysły i komunikatywna, zawsze chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i służy pomocą.

 

Tytuł kolekcji: CAFFEINE

Tamara Miś-Szczechura

Kolekcja: „Metal Beauty”

Tamara Miś-Szczechura Bio:

Projektowanie mody jest jej drugim zawodem, wcześniej była psychologiem. Jednak dopiero kiedy zaczęła projektować poczuła, że nareszcie znalazła się  na  właściwym miejscu.  W projektowaniu Tamara lubi nieoczywiste rozwiązania, zabawę teksturą i poszukiwanie oryginalnych tkanin. Cały czas się uczy, bada rynek, szuka interesujących technik, analizuje. Tamara pasjonuje się też wspinaczką skałkową. Aktualnie pracuje jako stylistka i asystent kostiumografa. Jest w trakcie pracy nad swoją nową marką Mine oraz marką ubrań wspinaczkowych Maniac.

Ewa Nieścioruk

Ewa Nieścioruk, architekt. Po wielu latach tworzenia damskich kostiumów z lat 1914-1955 oraz pogłębianiu wiedzy o kulturze i modzie pierwszej połowy XX wieku postanowiła rozwinąć swoje zainteresowanie dołączając do grona studentów Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Obecnie jej największym marzeniem jest wykonanie rokokowej sukni z własnoręcznie wyhaftowanego jedwabiu oraz staż w Weta Workshop w Nowej Zelandii.

Marta Orzechowska

Arkadiusz Podgórzak

Absolwent Uniwerystetu Warszawskiego na kierunku filologia polska dla mediów oraz absolwent Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie.

Od zawsze marzył, aby podążać w kierunku tworzenia, który upatrzył w projektowaniu ubioru. Chętnie poświęca swój czas projektowaniu, dokładając starań od samego początku, jakim jest projekt, aż do ostatecznego jego wykonania. Dużą wagę przywiązuje także do sesji zdjęciowych, chcąc wywołać odpowiedni klimat, a zarazem uzyskać podziw odbiorcy.

Wierząc, że największe wyzwania jeszcze przed nim, planuje zbudowanie własnej streetstylowej marki odzieżowej, łączącej style sportowy oraz casual.

Nazwa kolekcji dyplomowej: Loop Life

Magdalena Popiel

Absolwentka MSKPU oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego . Konstrukcji odzieży oraz szycia uczyła się od swojej mamy, która często zabierała ją do szwalni.

Jej kolekcje to ciekawe, niepowtarzalne wzory pojawiające się w postaci printów oraz ręcznie tworzonych haftów i naszywanych koralików. Lubi eksperymentować z konstrukcją, stosować asymetrię. Kolekcje skierowane są do kobiet, które lubią pokazywać swoją siłę i indywidualizm nie tracąc przy tym nic ze swojej kobiecości.

Ma za sobą półfinał Fashion Designer Awards 2016, finał New LOOk Design Refresh oraz Carlo Rossi 2016.

Kolekcja „Shards” jest inspirowana powracającymi snami z dzieciństwa. Ekspresyjny motyw nadruku na tkaninach pojawia się w kilku sylwetkach aby w następnym etapie ulec rozpadowi na czerwone odłamki rozproszone na płaszczu i marynarce

Kornelia Rataj

Absolwentka Międzynarodowej Szkoły Projektowania Ubioru w Warszawie.
Projektantka i założycielka marki KORNELIARATAJ.
Sezonowe kolekcje projektantki są odzwierciedleniem jej personalnej estetyki łączącej
wyselekcjonowaną elegancję, prostotę stylu, nieoczywisty minimalizm z czysto sportowym akcentem.
Sezonowo tworzy również kolekcje kostiumów kąpielowych o minimalistycznej i ponadczasowej,
perfekcyjnej formie, łaskawej dla kobiecej sylwetki.

KOLEKCJA:
Tytuł: KORNELIARATAJ SS17 MINIMALIST PRODUCTS
Inspiracją do kolekcji stały się dla mnie minimalistyczne akwarelew głębi których odnajduję kolor, formę oraz fakturę.Cy Twombly, Francois-Henri Galland, Koen Lybert, Marth RothoLisa Golightly oraz Stina Spadaro, przekazują czyste natchnienie,wyrazistość, wartość, głębię oraz sens koloru,które przenikliwie zapadły w mojej pamięci,stając się podstawą do stworzenia kolekcji.Głębokie, przenikające się odcienie zieleni dotkliwie harmonizują sięz miodową wyrazistą żółcią, którą łagodzą delikatne, subtelne,naturalne odcienie łączące się z pigmentem rumianej dziewczęcej cery.Całość uspokaja, otacza i rozmywa transparentna tafla,nadająca znaczący minimalistyczny charakter.Główną formę – beznamiętną, twardą i prostą,nieprzeciętnie uzupełnia subtelna, wyrafinowana linia.

Helena Rudnik

Helena Rudnik (ur. 28 kwietnia 1994w Bartoszycach) – młoda polska projektantka.
Absolwentka Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru.
Zrealizowała Kurs Projektowania Ubioru oraz Kurs Kroju i Kreatywnego Szycia w Akademii Artystycznej Kappa w Gdyni.
Ukończyła Liceum nr 1 im. H. Derdowskiego w Kartuzach.
Jej projekty cechuje minimalizm i równowaga. Lubi nieoczywiste połączenia, a jej cechą rozpoznawalną stały się oryginalne kołnierze.

Tytuł Kolekcji Dyplomowej: Forest Dream

Janet Rybka

„Bóg, który się pomylił”

Projektantka, gamerka i popularyzatorka fantastyki. Miłośniczka azjatyckiej kultury i sztuki.
Twórcze inspiracje czerpie ze swoich pasji oraz od nietuzinkowych ludzi którymi się otacza.
To właśnie jedno ze spotkań z larpem – interaktywną formą z pogranicza sztuki i gry dało początek kolekcji „Bóg, który się pomylił”.
W przyszłości zamierza wykorzystać swoją wyobraźnię i umiejętności, profesjonalnie  tworząc kostiumy na potrzeby uczestników i reżyserów takich gier.

Adam Samsel

Adam Samsel (1993) student Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie, na kierunkach Projektowanie Ubioru i Kostiumografia.

Był stażystą w atelier Mariusza Przybylskiego oraz pracował przy organizacji pokazów m.in Michała Szulca, Ani Kuczyńskiej, duetu Paprocki Brzozowski i marki Levis.

Swoje projekty prezentował na konkursach OFF Fashion Kielce. Podczas XVII i XVIII edycji zakwalifikował się do półfinałów.

Inspiruje się tradycyjnym polskim rzemiosłem i wzornictwem.
W swoich projektach łączy nowoczesne formy z dekoracyjnością sztuki ludowej.

Swobodnie porusza się w tematach komercyjnych jak i projektach eksperymentalnych.

Tytuł Kolekcji „Velvet Goldmine”

Aleksandra Sinyukina

Aleksandra Sinyukina graduated from The International Fashion and Costume Design School MSKPU in Warsaw and Ivan Franko National University of Lviv in Ukraine.

Designer speaks four languages Ukrainian, Russian, English and Polish.

Aleksandra has competence in graphic design, fashion illustration, marketing and product visualization.

Designer took part in „Brand & Marketing Strategy for Fashion Designers” with Alberto Campagnolo.

Designer will present her first collection, title “Out of Space”.

Aleksandra Skolimowska

Aleksandra Skolimowska ma 21 lat i pochodzi z Ostrołęki.  Skończyła liceum ogólnokształcące, po czym zaczęła rozwijać swoją modową pasję w MSKPU. W międzyczasie współpracowała na wielu backstage’ach  pokazów mody, odbyła staże przy projektowaniu kolekcji, redagowała artykuły modowe, a także asystowała przy kostiumach w filmie. Inspiruje się otaczającym ją światem, podróżami, naturą i kontaktem z innymi kulturami.  Jej modowy debiut to kolekcja dyplomowa pt: „Wanderlust”.

Adrianna Sobczak

Urodzona 1.10.1994 roku w Warszawie. Ukończyła Technikum Fototechniczne z tytułem fototechnika. Fotografując niejednokrotnie spotykała się ze światem mody – m.in. na rocznych praktykach w Makata Creative Group, gdzie mogła od podszewki zapoznać się z zapleczem fotograficzno-modowym lub wykonując sesje na zlecenia dla młodych projektantów. Przez zainteresowanie fotografią mody, zaczęła interesować się również modą i kostiumem. Po zdaniu matury wybrała się więc do MSKPU, aby rozwijać swoje pasje. Oprócz fotografii i mody również interesuje się literaturą, filmem i reklamą. Obecnie pracuje w agencji marketingowej, gdzie zajmuje się content marketingiem oraz grafiką. Po ukończeniu MSKPU zamierza rozwijać się i kształcić w wyżej wymienionych dziedzinach – zwłaszcza z obszaru PR i marketingu.

Tytuł kolekcji:
demonology. modern legend of Goetia

Aleksandra Szpinda

Nieszablonowe, śmiałe i absorbujące – to zdecydowanie określenia projektów Aleksandry Szpindy. W dużej mierze stawia na rozwiązania niemaszynowe.  Z pozoru codzienne ubrania przełamane są zawrotnymi detalami i wykończeniami. Sploty, manipulacja tkaniną i nowatorskie wykorzystanie watowania są swoistym identyfikatorem projektantki.

Motorem inspiracji są ludzie, a dokładnie narządy i skomplikowane procesy, które w nich zachodzą. Nadrzędnym obiektem fascynacji jest psychologia człowieka, a w szczególności zachowania obsesyjne. Z tego powodu porusza w swoich projektach przytłaczające aspekty choroby ukazując je w lekki, abberacyjny sposób.

Kolekcja obeCITY

Claudia Carolina Thoonen

Pochodząca z Warszawy absolwentka MSKPU oraz studentka wzornictwa w WSEiZ.
Po liceum podjęła studia na kierunku biofizyka molekularna na Uniwersytecie Warszawskim, z których jednak zrezygnowała na rzecz projektowania mody. Doświadczenie zdobywała m.in. we wzorcowni polsko-holenderskiej firmy odzieżowej.
Obecnie zajmuje się ogólnie pojętym designem. W swojej pracy stara się wykorzystywać niekonwencjonalne rozwiązania. Interesuje się nowoczesnymi technologiami, dzięki którym może urozmaicać własne projekty. Lubi modę nietuzinkową/nieszablonową/, geometryczne formy, eksperymentowanie z kolorem oraz innowacje technologiczne.

Elena Vlasova

Elena Vlasova, projektantka mody rosyjskiego pochodzenia. Od 7 lat mieszka w Warszawie. Obecnie pracuje jako kostiumograf przy realizacji filmów, seriali oraz reklam.

Moda od dawna była ważnym elementem w jej życiu, jednak nie myślała ze stanie się zawodem. Po przeprowadzeniu się do Polski to się zmieniło. Elena studiowała kostiumografię i projektowanie ubioru w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Brała udział w konkursach Off Fashion oraz Fashion Designer Awards.

Pierwsze bliskie zawodowe spotkanie z modą odbyło się na planie filmowym. Przygotowywała kostiumy dla znanych polskich produkcji, szyła ubrania dla bohaterów filmu Macieja Pieprzycy “Jestem Morderca”. Przez ostatni rok pracowała przy realizacji dwóch dużych filmów z lat 70. Ten klimat zainspirował ją do stworzenia kolekcji dyplomowej.

W efekcie powstała kolekcja “CSp”. Kolekcja stworzona jest dla współczesnej, odważnej, otwartej  na nowe pomysły dziewczyny. Ma zawsze uśmiech w ochach i jest trochę hippiskę w duszy. Elementem wiodącym w kolekcji są motywy hippisowskie, których projektantka chciała przekazać szaloną kolorystykę oraz symboliczną wzorzystość ubrań.

Anna Wasilewska

Anna Wasilewska – urodzona w Warszawie, zamieszkała w Podkowie Leśnej – tegoroczna dyplomantka MSKPU, studentka psychologii biznesu na Uniwersytecie SWPS. Kilkakrotnie udzielała się jako członek backstage-crew podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland w Łodzi. Odbyła także wakacyjny staż w dziale mody Elle oraz ukończyła roczny kurs zawodowy wykonywania usług krawieckich. Pragnie aby jej projekty były wygodne, funkcjonalne, ale zarazem nieoczywiste. W swojej kolekcji e-woolita stawia na różnorodność faktur i kolorów, łączy stare z nowym. I szarym dzianinom mówi stanowcze „nie!”.

Ewelina Wiktorowicz

Ewelina Wiktorowicz, urodzona w województwie Łódzkim.

Tam od najmniejszych lat miała styczność z szyciem i rękodziełem.

Babcie z którymi spędzała sporo czasu dziergały na drutach i szydełku. Zarówno Ewelina jak jej rodzeństwo nosiły swetry i skarpety robione ręcznie. Właśnie to dziecięce wspomnienie przełożyło się na kolekcję,  stworzoną przez młodą artystkę . Wełniane skarpety stanowią nierozłączna całość proponowanych przez nią rozwiązań.

Pochodząca z małej miejscowości Ewelina inspirowana dziełami powstającymi w jej domu postanowiła kontynuować rodzinną tradycję. Idąc tą drogą trafiła do technikum odzieżowego gdzie zgłębiała tajniki szycia i konstrukcji ubrań.

Szukaj kolejnych wyzwań podjęła naukę w MSKPU. Tam właśnie szlifowała warsztat rysunku rozwijając wcześniej nabyte umiejętności.

W poszukiwaniu inspiracji do stworzenia kolekcji trafiła do USA. Tam spędziła dwa miesiące. W tym czasie pracowała przy wystroju sklepów z akcesoriami karnawałowymi. Zwiedzała całą Florydę, odwiedzając takie miasta jak Miami, Key West i Orlando. Te kolorowe miasta, barwni ludzie oraz praca którą się zajmowała natchnęły ją do stworzenia kolekcji inspirowanej kiczem. Artystka która projektowała głównie minimalizm po przez wyprawę zmieniła zupełnie pogląd na podejście do mody.

Tak właśnie powstała kolekcja ‘CANDY‘.

 

Joanna Witko

Joanna Witko ma 26 lat i od roku mieszka w Holandii. Uczęszczała do Liceum Plastycznego w Rzeszowie, gdzie poza nauką rysunku i malarstwa wykształciła się z zakresu metaloplastyki. Ukończyła Wyższą Szkołę Sztuki i Projektowania w Łodzi na wydziale wzornictwa oraz Międzynarodową Szkołę Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Odbyła praktyki w dziale projektowym marki Monnari. Zajęła II miejsce w konkursie Polish Talent Support, wyróżnienie w konkursie Gryf Fashion Show oraz była półfinalistką OFF Fashion w Kielcach. Swoje kolekcje opiera przede wszystkim na autorskich printach oraz ręcznie tworzonych materiałach. Projektantka zajmuje się również tworzeniem unikatowej biżuterii z metali miękkich.

Nela Wlaź

NOT THE NORM

Ukończyła Liceum Plastyczne na profilu tkanina artystyczna z wyróżnieniem. Praca dyplomowa była prezentowana na wystawach w całej Polsce m.in. na Ogólnopolskim Triennale Tkaniny Artystycznej Szkół Plastycznych w Supraślu. Absolwentka Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. W projektowaniu uwielbia eksperymentować. Łączy ze sobą oryginalne tkaniny i kroje, tworząc nieszablonowe rozwiązania. Marzy o współpracy z inspirującymi ludźmi.

Aleksandra Woźniak

Zawsze w drodze, zawsze na pełnych obrotach. Pasjonuje ją krawiectwo i jego nieograniczone możliwości. Jej najnowszą kolekcją ,,Sorry, not sorry”, chce podkreślić ważność związku między estetyką ubrania a charakterem w nie ubranego. Jej projekty to subtelna pochwała niepokornego stylu. W wolnym czasie oddaje się fotografii.

Dawid Wójcik

Absolwent brytyjskiego Andover College. Certyfikowany wizażysta. Obecnie Visual Merchandiser w Calvin Klein Jeans. Jego projekty stanowią niebanalne połączenie klasycznych, wieczorowych krojów oraz ekstrawaganckiego streetwearu – wykonanych z wysokojakościowych materiałów.

Jan Wójtowicz

Urodzony w Lublinie w 1994 r. Absolwent projektowania ubioru w MSKPU w Warszawie. Po skończeniu liceum rozpoczął studia na kierunku kulturoznawstwo międzynarodowe na Uniwersytecie Jagiellońskim, które jednak przerwał aby w pełni oddać się projektowaniu. Modą zainteresował się w 2010 r. i od tamtego czasu jest ona, obok sztuki współczesnej, jego największą pasją. Doświadczenie zdobywał pomagając przy organizacji pokazów najważniejszych polskich projektantów: Mariusza Przybylskiego, Michała Szulca, Roberta Kupisza, duetu Bohoboco. Przez ponad dwa lata pełnił rolę asystenta w galerii sztuki, co pozwoliło mu na bliski kontakt z dziełami wybitnych artystów oraz zapewniło niewyczerpane źródło inspiracji. Przy tworzeniu stara się bardziej skupić na treści niż formie która, jak uważa, powinna przyjść w sposób naturalny.

Katarzyna Wzorek

„Sen o Warszawie”

Romantyczny minimalizm-w tak krótki sposób można określić styl w jakim tworzy swoje prace. Jej estetyka łączy w sobie nowatorskie podejście do mody z klasyką.

Bacznie obserwuje aktualne trendy, ale w swoich pracach stara się przemycić również elementy stylu retro.

Punktem wyjścia jest dla niej tkanina, jej układalność i walory. Tworzy ubrania pozbawione zbędnej konstrukcji. Stawia na proste formy, przełamując je małymi detalami, cięciami czy kontrastami na pozór nie do przyjęcia.

Wspiera i rozwija polską modę od kilku lat. Swoje pierwsze kroki w marketingu stawiała w Mostrami.pl, jednym z pierwszych sklepów oferujących najwyższej jakości ubrania i dodatki polskich projektantów. Autorka szeregu kampanii, pokazów mody i akcji promujących polski design. Obecnie odpowiedzialna za rozwój platformy sprzedażowej Mustache.pl.

Adrian Zwierzchowski

Kolekcja KÄRNHUS

Absolwent programu International Baccalaureate Diploma. Studiował Wzornictwo — Projek-towanie Ubioru na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim. Półfinalista 18. edycji konkursu Off Fashion. Decyzją Rady Pedagogicznej — najlepszy student Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Współpra-cował z takimi markami, jak: COMME des GARÇONS, BOHOBOCO, TOMAOTOMO, hold me tights. Asystował przy organizacji IX edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland oraz podczas Fokus Lodz Biennale w 2010 roku. Tworzył teksty na łamach magazynów “BOLD”    i “Catwalk”. Odbył półroczny staż w pracowni projektowej marki Simple Creative Products, a obecnie pełni tam funkcję Asystenta Działu Projektowego pod skrzydłami Weroniki Pietras. Jego marka TRÅD Studio to połączenie mody męskiej i szeroko pojętej sztuki. Włada trzema językami obcymi: angielskim, hiszpańskim i szwedzkim.