Emilia Korycka

Emilia Korycka

Imię i nazwisko: Emilia Korycka
Tytuł/ Tytuły naukowe: licencjat, projektant odzieży, magister, psycholog społeczny
Ukończone uczelnie: Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, wyższe studia licencjackie na kierunku Projektowanie Odzieży.
Collegium Civitas w Warszawie, studia magisterskie na kierunku Stosowana Psychologia Społeczna.
Aktualne miejsca pracy: MSKPU, Emilia Korycka – Właściciel, Główny Projektant;

Osiągnięcia: Zwycięstwo III Edycji Konkursu Mody Gryf Fashion Show w Szczecinie. Projektantka mody, Kostiumografka, Doradca ds. wizerunku w biznesie, autorka tekstów o modzie. Pasjonatka tego, co piękne, oryginalne i wyraziste. Specjalizuje się w projektowaniu mody męskiej. Tworząc ubrania i kolekcje zawsze inspiruje ją człowiek, jego wyjątkowość i miejsce, jakie zajmuje w otaczającym go świecie.

Projektowaniem zawodowo zajmuje się od 2003 roku, kiedy zadebiutowała prezentując kolekcję dla mężczyzn podczas Gali Mody Amberif w Gdańsku i w tym samym roku,  ukończyła Wydział Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
W roku 2006 zwyciężyła w konkursie Gryf Fashion Show w kategorii Pret-a-porter.
Od momentu debiutu miała kilkanaście autorskich pokazów mody męskiej w Polsce i Europie.

W 2007r. rozpoczęła pracę jako kostiumografka i od tego momentu, z powodzeniem łączy miłość do mody męskiej i projektowanie kostiumów. Dorobek filmowy obejmuje kostiumy do filmów fabularnych, filmów animowanych, seriali, reklam telewizyjnych, teledysków, programów telewizyjnych live i spektakli teatralnych. Pracując jak kostiumograf ubierała takie osoby jak Levis Hamilton  czy Evan McGregor.
Poprzednie doświadczenie zawodowe: Główny Projektant Mrówka Moda Młodzieżowa, Główny Projektant Proconsult (firma marki DIVERS) Projektant mody 5-10-15.

Prywatnie uwielbia ekranizacje prozy Agathy Christie, sztukę bizantyjską i bieganie.

Wykładowca Kostiumografii