Weronika Pietras

Weronika Pietras

Imię i nazwisko: Weronika Pietras
Tytuł/ Tytuły naukowe: licencjat/projektant odzieży
Ukończone uczelnie: Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, wyższe studia licencjackie na kierunku Projektowanie Odzieży.
Aktualne miejsca pracy: Główny Projektant Simple CP.

Osiągnięcia: Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego za całokształt osiągnięć artystycznych.
Ponad 10 lat doświadczenia zawodowego w branży odzieżowej.
Wielkie wyzwania leżą w jej naturze. Zaczynała w międzynarodowej marce Orsay na stanowisku projektanta, potem przez 6 lat jako Head Designer w międzynarodowym zespole współtworząc kolekcje trafiające do ponad 600 sklepów w Europie.
Aktualnie zarządza zespołem projektantów w jednej z największych i najbardziej rozpoznawalnych marek odzieżowych w Polsce – Simple CP, łącząc funkcję Dyrektora Artystycznego marki z projektowaniem nowoczesnych i ekskluzywnych kolekcji dla Simple CP.
Od zawsze chciała ubierać prawdziwych ludzi. Miarą sukcesu projektanta jest dla niej nie tylko sukces artystyczny, a przede wszystkim sukces komercyjny marki. Weronika Pietras wierzy, że światem rządzą klienci a nie projektanci i to z szacunku dla nich i ich potrzeb tworzy swoje kolekcje. Do projektantów należy jedynie umiejętna manipulacja i balans pomiędzy tym, co upragnione przez klienta a tym, co dobre estetycznie w odczuciu projektanta.
W polskiej edycji „Project Runway” zasiadła wśród jurorów w jednym z odcinków programu.
Włada 3 językami obcymi.

Wykładowca Projektowania Ubioru