Weronika Pietras

Weronika Pietras

Imię i nazwisko: Weronika Pietras
Tytuł/ Tytuły naukowe: licencjat/projektant odzieży
Ukończone uczelnie: Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, wyższe studia licencjackie na kierunku Projektowanie Odzieży.
Aktualne miejsca pracy: Verka Design-właściciel, art director

Osiągnięcia: Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego za całokształt osiągnięć artystycznych.

Ponad 15 lat doświadczenia zawodowego w branży odzieżowej.

Wielkie wyzwania leżą w jej naturze. Zaczynała w międzynarodowej marce Orsay na stanowisku projektanta, potem przez 6 lat jako Head Designer w międzynarodowym zespole współtworząc kolekcje trafiające do ponad 600 sklepów w Europie.

W latach 203-2017 zarządzał zespołem projektantów w jednej z największych i najbardziej rozpoznawalnych marek odzieżowych w Polsce – Simple CP, łącząc funkcję Dyrektora Artystycznego marki z projektowaniem nowoczesnych i ekskluzywnych kolekcji dla Simple CP.

Pomysłodawczyni i moderatorka inicjatywny społecznej o charakterze charytatywnym Sztuka Pomocy, promującej młodą sztukę oraz pomaganie najbardziej potrzebującym i ciężko chorym dzieciom.

Aktualnie właściciel i dyrektor artystyczny marki odzieżowej Verkadesign, której znakiem rozpoznawczym są najwyższej jakości limitowane kolekcje odzieży ready-to-wear dla kobiet.

Od zawsze chciała ubierać prawdziwych ludzi. Miarą sukcesu projektanta jest dla niej nie tylko sukces artystyczny, a przede wszystkim sukces komercyjny marki. Weronika Pietras wierzy, że światem rządzą klienci a nie projektanci i to z szacunku dla nich i ich potrzeb tworzy swoje kolekcje. Do projektantów należy jedynie umiejętna manipulacja i balans pomiędzy tym, co upragnione przez klienta a tym, co dobre estetycznie w odczuciu projektanta.

Z zamiłowania malarka, pedagożka, filantropka i wielbicielka zrównoważonego, mądrego i aktywnego życia.

Prywatnie mama dwóch córek, 10 letniej Niny i 3 letniej, niesłyszącej Róży.

W polskiej edycji „Project Runway” zasiadła wśród jurorów w jednym z odcinków programu.

Włada 3 językami obcymi.

Wykładowca Projektowania Ubioru