Pokaz dyplomowy MSKPU 2018

15 marca w warszawskim Muzeum Etnograficznym odbył się Pokaz Dyplomowy Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Najzdolniejsi studenci z kierunku Projektowanie Ubioru zaprezentowali swoje dyplomowe kolekcje na wybiegu, a prace absolwentów kierunku kostiumografia można było podziwiać na ekspozycji w sali obok.

Wśród 12 kolekcji dyplomowych dopuszczonych do pokazu Partnerzy wydarzenia przyznali specjalne wyróżnienia i nagrody w formie staży i  publikacji w mediach.

Tegoroczny pokaz dyplomowy był rekordowy pod względem liczny przyznanych wyróżnień od zacnego grona Partnerów wydarzenia.

Zuzanna Wachowiak z Bizuu, która zaprosiła wybraną dyplomantkę, na staż do swoje pracowni tak mówi” Młodzi, utalentowani ludzie z pasją do projektowania niosą ze sobą ogromne pokłady kreatywności oraz świeżości, która przy naszej pracy jest tak ważna. To była wielka przyjemność uczestniczyć w pokazie dyplomowym studentów MSKPU i zaprosić młodych twórców do współpracy z BIZUU.

 

Założycielka MSKPU Magdalena Płonka dodaje: Ten pokaz to dowód na to, że nasz trafiony program oraz wymagający wykładowcy są w stanie doprowadzić uczniów do tak wysokiego poziomu zaledwie w 2 lata. Nie potrzeba tutaj tytułów uczelni wyższych, ani wielu lat studiowania. Najlepsi, wyróżnieni finałem absolwenci MSKPU to świetny materiał na pracowników już tu i teraz.

Bank nagród rozbiła Urszula Kuzdak, z kierunku Kostiumografii, otrzymała aż 7 wyróżnień, za kostiumy do – „Procesu” Franca Kafki, zawierające elementy modowe oraz trafną charakteryzację bohaterów sztuki. Tuż za nią była Pola Bogdańska , która otrzymała za kolekcje „Bad Habits” aż 5 wyróżnień; od: Macieja Zienia, Fashion Magazine, portalu fashionbiznes.pl oraz Fashion Tv Magazine. Marka 4F zaprosiła projektantkę na 3-miesięczny staż.

Wyróżnienia przyznali: Mariusz Przybylski, LPP S.A., Patrizia ARYTON, Fashion TV Magazine, White Mad, gość specjalny Alberto Campagnolo oraz reżyser Maciej Wojtyszko.
Młodych projektantów obu kierunków: kostiumografii i projektowania wspierało blisko 400 gości. Wśród nich m.in. Karolina Gilon, Kaja Śródka, Anna Jurksztowicz, Anna Kerth, Paulina Koziejowska, Eliza Gwiazda, Agata Biernat, Aga Boryń, Magda Antosiewicz.

Poniżej pełna lista nagrodzonych:

LPP – Monika Matysiak, Magda Klar, Urszula Kuzdak

5/10/15 – płatne staże otrzymały Agnieszka Tochimiuk, Maciej Fronc

4F-OTCF – staż dla Poli Bogdańskiej

PATRIZIA ARYTON– Karolina Siarkowicz, Urszula Kuzdak

BIZUU – Agnieszka Tochimiuk

Maciej Zień – Pola Bogdańska, Agnieszka Tochimiuk

Mariusz Przybylski – Joanna Biedna, Maria Klar, Urszula Kuzdak

Showroom.pl – warsztaty ” Strategia, komunikacja, sprzedaż swojej marki online” – Karolina Siarkowicz

Wearso – Maria Klar, Joanna Biedna, Urszula Kuzdak

 

Patroni medialni przyznali dla nagrodzonych kolekcji edytoriale i publikacje na swoich łamach:

Fashion Magazine – Pola Bogdańska

Fashion Post – Anna Surowiec

Kobieta.pl – Agnieszka Tochimiuk

DYKF – Diana Ziąbek, Maria Klar

Fashion TV Magazine – Pola Bogdańska, Anna Pruszanowska, Urszula Kuzdak

White Mad – Urszula Kuzdak

Fashion Biznes – Kinga Szarłowska, Pola Bogdańska

La mode info – Diana Ziąbek, Karolina Siarkowicz

 

Nagrody dodatkowe od:

Dalia Lingerie – Alicja Chmielewska

SVOI Mysia 3 – Agnieszka Trochimiuk

Dodatkowe wyróżnienia od Dyrekcji MSKPU, w postaci wyjazdu do partnerskiej uczelni IADE Creative University w Lizbonie otrzymali: Maria Klar, Pola Bogdańska, Alicja Chmielewska, Ula Kuzdak, Maciej Fronc oraz Magdalena Sobala.

Tego wieczoru przyznano również wyróżnienia specjalne od gościa specjalnego – Alberto Campagnolo, wieloletniego managera marketingu centrali Georgio Armani, a otrzymali je: Kinga Szarłowska, Maciej Fronc, Urszula Kuzdak.

Reżyser Maciej Wojtyszko zaprosił do współpracy z Teatrem Polskim Urszulę Kuzdak, z kierunku kostiumografii, a Dr. Hab. Dziekan Scenografii ASP Paweł Dobrzycki wyróżnił kolekcję Alicji Chmielewskiej.

Reżyserem pokazu był Waldek Szymkowiak.

Pokaz poprowadził dziennikarz TVP – Mateusz Szymkowiak.

Partnerami beauty wydarzenia byli: Mokotowska Make up Academy i Berendowicz& Kublin.

 

 

#najlepszaszkołamodywwarszawie #szkołamodywarszawa #bestfashionschoolwarsaw #fashionschoolwarsaw #fashionschoolpoland #ВаршавскаяШколаМоды #лучшаяшколамодывПольше #בי הספ האופנ הטו ביות בפולין #учитьсяодеватьсяпольскийдизайн