Pokaz dyplomowy MSKPU 2016

Wczoraj (16 marca br.) w Loft 44, siedemnastu studentów Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru, zaprezentowało kolekcje dyplomowe. Z pierwszych rzędów pokaz oglądali, m.in.: Mariusz Przybylski, Julia Pietrucha, Macademian Girl, Anita Jańcia, Monika Mrozowska, Martyna Kliszewska i Gabi Drzewiecka oraz Alberto Campagnolo, były manager marketingu Giorgio Armani, który przez prawie 10 lat współpracował z kreatorem.

Młodych projektantów wspierało ponad pół tysiąca gości. Wśród nich znaleźli się dziennikarze, blogerzy i gwiazdy. Oczywiście, każdy z gości miał swoich faworytów.

Macademian Girl stwierdziła: Cieszę się, że coraz głośniej jest o polskich projektantach. Młodzi podążają w kierunku, który lubię – awangardy, ale nie zapominają o aspekcie użytkowym. Osobiście zachwyciły mnie pomysły Angeliki Józefczyk. 

Aktorka, Julia Pietrucha nie kryła zaskoczenia. „Poziom międzynarodowy i interesujące kreacje. Moje serce podbiła kolekcja Pauliny Gawryszewskiej”.

Najwięcej wyróżnień zdobyły kolekcje „Foled” Martyny Renk oraz „Exposition” Angeliki Józefczyk. 

Z kolei Mariusz Przybylski, który jest jednym z wykładowców MSKPU na staż zaprosił Martynę Renk, a do stałej współpracy Kingę Tomczak. Projektant wyznał, że jak co roku nagrodził swoich dyplomantów. „Tradycyjnie, są to bardzo dobre kolekcje i cieszę, że mnie nie zawiedli”. 

Michał Szulc, przyznał że podczas zajęć, ma problem ze stawianiem ocen niższych niż piątki. Tym razem wyróżnił Martynę Renk i Dagnę Krzystanek. 

Duet projektantów Paprocki & Brzozowski wyróżnił Angelikę Józefczyk. 

Staż w LPP otrzymały: Dagna Krzystanek i Joanna Stawińska

Staż w Wearso: Joanna Stawińska, Martyna Renk oraz Paulina Gawryszewska.

Levi Strauss Poland  zaprosił na staż: Paulinę Gawryszewską

Radości nie kryła Magdalena Płonka, założycielka MSKPU  – „Cieszę się , że wypuszczam ze szkoły dobrze zapowiadanych się młodych projektantów”  powiedziała. 

„To co dzisiaj zobaczyłem jest inspirujące, warte, potrzebne i ma ogromny potencjał. Wasze kolekcje są bardzo poetyckie” – podsumował wydarzenie Alberto Campagnolo.

Pokaz poprowadziła Paulina Drażba. 

Partnerami beauty wydarzenia byli: Mokotowska Make up Academy i Berendowicz Kublin