Kostiumografia, wiedza o teatrze i filmie - MSKPU

Kostiumografia

Zostań kostiumografem, pracuj w branży reklamowej, w filmach, przy teledyskach lub w teatrach.

Ukończenie szkoły oznacza uzyskanie tytułu zgodnego z dyrektywą Ministerstwa Kultury, uprawniającego do wykonywania zawodu kostiumografa.

REKRUTUJ

O kierunku

CZAS TRWANIA:
4 semestry

TRYBY NAUKI:
wieczorowy (od poniedziałku do czwartku po godzinie 17:00),
zaoczny (co 2 tygodnie – piątek po 16:30, sobota i niedziela ~09:00 – 18:00)

ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ:
na żywo na platformie edukacyjnej MSKPU Online w godzinach określonych planem, następnie są nagrywane i umieszczane na platformie do ponownego odtworzenia. WSZYSTKIEGO UCZYMY OD PODSTAW!

BLOKI KRAWIECKIE:
Odbywają się raz w ciągu roku szkolnego Warszawie. Są to dwu/trzydniowe spotkania krawiecko-konstrukcyjne. Dni zajęć do wyboru: sob-nie lub pon-śr.

ROK SZKOLNY RUSZA:
we wrześniu

MIESIĘCZNA RATA:
790 zł, czesne za cały semestr wynosi 4740 zł

NAUKA KOŃCZY SIĘ:
PPokazem Dyplomowym

UKOŃCZENIE SZKOŁY OZNACZA:
uzyskanie tytułu zgodnego z dyrektywą Ministerstwa Kultury, uprawniającego do wykonywania zawodu projektanta.

Nasi uczniowie o nauce w MSKPU:

Czego się z nami nauczysz?

PRZEDMIOTY KIERUNKOWE ONLINE:

Kostiumografia

Dowiedz się jak projektować kostiumy do filmów, klipów, czy teatrów. Projektuj kostiumy pod okiem wielokrotnie nagradzanej p. Zofii de Ines. Poznaj tricki i sposoby na wytwarzanie rzeczy, a także poznaj nieco historii z tym związanej.

Przedmiot prowadzi: Zofia de Ines oraz Sophie Kula-Jeżowska

Historia Filmu i Teatru

Kostiumograf bez wiedzy o historii filmu i teatru? Dowiedz się jakie trendy i kostiumy obowiązywały w przeszłości oraz jak można je odtworzyć na nowo. Inspiruj się kulturą.

Przedmiot prowadzi: Ewa Hevelke

PRZEDMIOTY WYKŁADANE NA BLOKACH STACJONARNYCH:

Techniki Krawieckie

Poznaj techniki krawieckie, które umożliwią Ci lepsze i bardziej kreatywne projektowanie. Przedmiot nauczany podczas stacjonarnych bloków krawiecko-konstrukcyjnych odbywających się raz w roku szkolnym w Warszawie.

Przedmiot prowadzą: Hanna Zacheja, Helena Wargin, Monika Wiktorowicz, Sylwia Glinka

Konstrukcja Odzieży

Pod okiem świetnych wykładowców naucz się konstruować i modelować swoje kreatywne projekty. Skonstruuj odzież na własne wymiary. Przedmiot nauczany podczas stacjonarnych bloków krawiecko-konstrukcyjnych odbywających się raz w roku szkolnym w Warszawie.

Przedmiot prowadzą: Hanna Zacheja, Helena Wargin, Monika Wiktorowicz, Sylwia Glinka

PRZEDMIOTY OGÓLNOROZWOJOWE ONLINE:

Rysunek Żurnalowy

Każdy projektant musi posiadać umiejętności rysunkowe. Dzięki nim przedstawienie projektu klientowi, czy krawcowej będzie o wiele prostsze. Poznaj tajniki promarkerów, pasteli, kredek i dowiedz się jak je ze sobą łączyć.

Przedmiot prowadzi: Sylwia Lewandowska

Projektowanie Graficzne

Praca projektanta to również praca grafika. Naucz się projektowania i wytwarzania własnych tkanin, twórz dokumentację techniczną swoich projektów, kreuj materiały promocyjne, a także złóż w MSKPU swoje pierwsze portfolio.

Przedmiot prowadzi: Joanna Porayska

Podstawy Projektowania Ubioru

Skąd brać inspiracje? Jak tworzyć mapy myśli, moodboardy, jak dobierać kolory? Wejdź w podstawy projektowania odzieży na zajęciach i projektuj z głową.

Przedmiot prowadzi: Nouria Bordas

Produkcja Ubioru

Projektowanie to tylko część pracy projektanta. Na zajęciach omawiane są procesy produkcyjne, technologie oraz innowacyjne rozwiązania.

Przedmiot prowadzi: Aleksandra Mengüverdi

Etyka w modzie

Projektanci mają największy wpływ na zmianę branży odzieżowej i my to rozumiemy. Dlatego właśnie uczymy jak projektować tak, by pomagać ludziom, zwierzętom, jak i środowisku. MSKPU jest liderem nauczania odpowiedzialnej mody w Polsce.

Przedmiot prowadzi: Magdalena Płonka

Materiałoznawstwo

Rozpoznawaj tkaniny, sploty, dowiedz się czym jest seacell fiber, sorona, czy desserto. Pozyskaj tak ważną dziś wiedzę z innowacyjnych technologii w materiałoznawstwie i ekologicznych rozwiązań w tekstyliach związanych ze zrównoważona modą.

Przedmiot prowadzi: Ewa Polkowska

Historia Sztuki i Ubioru

Kim byłby projektant bez wiedzy o historii odzieży? Dowiedz się jakie trendy obowiązywały na przestrzeni wieków oraz jak wykorzystują je obecnie wielcy projektanci. Inspiruj się przeszłością.

Przedmiot prowadzi: Cathy Nhung

Artcraft Design

Dobrze jest znać różne techniki tworzenia ubrań. Na zajęciach Artcraftu pod okiem utalentowanej praktyczki, dowiesz się jak od podstaw stworzyć dzieła sztuki z włóczki. Rozróżniaj sploty, łącz, buduj formę i projektuj w zupełnie nowy sposób.

Przedmiot prowadzi: Katarzyna Szymańska

Dodatkowe warsztaty

MSKPU co roku organizuje dodatkowe warsztaty dla swoich uczniów. To podczas tych spotkań znane osobowości ze świata mody uzupełniają zakres programowy MSKPU. Do tej pory naszymi prelegentami byli m.in. projektant Chloe Paris, Business Director Carlin – Paris, Profesor IED Barcelona, projektantka Sentiments – Budapest, wykładowczyni IADE – Lisbon i wielu innych.

Niektóre z dyplomów Kostiumografii

Janet Rybka (2017)

Magdalena Korpanty (2019)

Urszula Kuzdak (2019)

Julia Pyłko (2021)

Anna Chorążak (2017)

Adrianna Sobczak (2018)

Aleksandra Mazur (2021)

Weronika Kopacz (2021)

Dlaczego online?

OD PODSTAW

Nie wymagamy teczek ani specjalnych osiągnięć – to my sprawimy że je zdobędziesz i z nami stworzysz swoje pierwsze portfolio.

NETWORKING

Społeczność MSKPU to szansa na poznanie ludzi z branży mody oraz sztuki- to nasi wykładowcy, goście zagraniczni oraz partnerzy. Dzięki nim stworzysz swoją pierwszą sieć kontaktów zawodowych.

UMIEJĘTNOŚCI

Dzięki zdobytym w MSKPU umiejętnościom z różnych dziedzin zdobędziesz przewagę na rynku oraz przygotujesz wspaniałe portfolio, które pomoże zdobyć Twoją pierwszą pracę.

OSZCZĘDNOŚĆ

Nie trać czasu i pieniędzy na codzienne dojazdy na zajęcia.

WYGODA

Ucz się bezpiecznie i wygodnie przed domowym komputerem lub z komórki w podróży. Jak chcesz i kiedy chcesz. Stały kontakt z MSKPU dzięki specjalnej aplikacji zaprojektowanej przez szkołę.

SPOŁECZNOŚĆ

Dołącz do prestiżowej społeczności MSKPU. To tutaj poznasz osoby, które dzielą Twoje zainteresowania, spotkasz nowych przyjaciół i dołączysz do słynnych absolwentów MSKPU.

SZLIFUJ ANGIELSKI

Część zajęć w MSKPU jest w języku angielskim, gdyż prowadzone są przez międzynarodowych wykładowców. Zamień drogie kursy języka angielskiego na jego praktyczną naukę w MSKPU.

SUSTAINABLE

Tylko u nas projekty specjalne i zadania rozwijające się w kierunku projektowania w ramach ekologii i zrównoważonej mody.

BIURO KARIER

Dbamy o Twoją karierę. Regularnie wysyłamy do naszych uczniów oferty staży, pracy i konkursów.

GWARANCJA NAUKI

Dzięki połączeniu zajęć online z praktycznymi blokami, szkoła w tych szczególnych czasach jest gwarantem kontynuacji nauki na najwyższym poziomie niezależnie od rozwoju sytuacji na świecie.

UCZ SIĘ I PRACUJ

Dzięki hybrydowemu połączeniu zajęć praktycznych i online możesz pracować i zarabiać, a jednocześnie powiększać swoje kwalifikacje z MSKPU.

Niniejsza informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 kodeksu cywilnego.

Od kandydatów do szkoły wymaga się znajomości j. angielskiego przynajmniej na poziomie Upper Intermediate.