dr Magdalena Płonka

dr Magdalena Płonka

Imię i nazwisko: Magdalena Płonka
Tytuł/ Tytuły naukowe: Tytuł doktora (PhD in Design) obroniony na IADE Creative University, Lizbona, Portugalia
Ukończone uczelnie: IADE Creative Unversity, ASP w Łodzi im. Wł. Strzemińskiego – Wydział Projektowania Ubioru.
Aktualne miejsca pracy: MSKPU, AEH/ Akademia Ekonomiczno Humanistyczna

Osiągnięcia:  Dwukrotna stypendystka Lion’s Club, zdobywczyni wielu znaczących nagród oraz wyróżnień: Złota Nitka, Srebrna Pętelka, Gala Amberiff, Gala Martini, Debiuty Mody, Wyróżnienie Magazynu Uroda.

W 1999 roku dziennikarze uznali Dr Magdalenę Płonka za jedną z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce w rankingu magazynu PANI.

Jej kolekcje były publikowane i szeroko komentowane w mediach, w tym w ELLE, Cosmopolitan, Marie Claire, Uroda, PANI, Przyjaciółka, Wprost, Super Express, Gazeta Wyborcza, TVN, Polsat, TVP.

Od 2010 roku Dr Magdalena Płonka jest Biegłym Sądowym w specjalizacji projektowanie ubioru/ kostiumografia.

W 2013 roku wydała swoją pierwszą książkę: „Etyka w modzie– CSR w przemyśle odzieżowym”. Wcześniej współpracowała przy tworzeniu publikacji o podobnym charakterze dla PAH oraz Polskiej Zielonej Sieci.

Panelistka Art&Fashion Festival 2014 oraz Ghent Global Fashion Conference 2014.

Członek Grupy Doradczej Komisji ds Etyki w Biznesie przy Ministerstwie Rozwoju Rządu RP 2017.

Od 2007 roku wykłada CSR – Corporate Social Responsibility w modzie w MSKPU – Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru.

W obecnej chwili pełni funkcję Dziekana nowego kierunku AEH Fashion Design & Sustainable Fashion Management, zaś w wolnym czasie zajmuje się przygotowaniem kolejnej książki w oparciu o badania prowadzone w międzynarodowej grupie badawczej dedykowanej innowacyjnym rozwiązaniom na rzecz odpowiedzialnej mody w UE.

Wykładowca CSR/Projektowanie Ubioru/Produkcja