O MSKPU

#ProjektujMarzenia

MSKPU mieści się w Warszawie,
centrum polskiej mody oraz show-biznesu

Tutaj swoją siedzibę mają redakcje magazynów mody, projektanci ubioru, koncerny odzieżowe oraz ośrodki związane ze sztuką. W Warszawie odbywają się najbardziej prestiżowe imprezy branżowe. Stolica tętni życiem kulturalnym oraz towarzyskim. Warszawa to wpływowi ludzie oraz zasoby finansowe do prowadzenia działań w środowisku mody.

MSKPU jest najbardziej rozpoznawalną marką edukacyjną w polskim środowisku branżowym. MSKPU jest najczęściej komentowaną w mediach placówką edukacyjną, a prace jej uczniów oraz absolwentów dominują wśród publikacji o młodych projektantach. Każdego roku do szkoły aplikuje coraz większa ilość uczniów.

Kadra MSKPU to najlepsze portfolio
wykładowców wśród uczelni artystycznych

Tylko dla MSKPU naucza tak wybitny zespół:

Mariusz Przybylski, Magdalena Floryszczyk,
Weronika Pietras czy Bryan Colo.

Żadna inna szkoła mody nie może pochwalić się tak dużą liczbą znanych i cenionych projektantów wśród swoich nauczycieli.
Dzięki doskonałemu gronu nauczycieli, MSKPU jest bezkonkurencyjna w swojej ofercie edukacyjnej. Zobacz: Wykładowcy

Krok po kroku w stronę rozwoju:

Semestr I

Poznanie własnych umiejętności i predyspozycji – nauka rysunku, szycia, podstawy konstrukcji, materiałoznawstwo. Pierwsze zaprojektowane ubrania i dodatki.

Semestr II

Rozwijanie umiejętności projektowania – tworzenie moodboardów, kolekcji tematycznych a także projektów dla innych marek. Zapoznawanie się z trudniejszymi technikami krawieckimi. Wiedza na temat projektowania etycznego.

Semestr III

Projektowanie graficzne, składanie pierwszego portfolio. Kreowanie własnego stylu. Tworzenie w grupie większych projektów – wizualizacja pracy w firmie. Kreacja przestrzenna na manekinach.

Semestr IV

Tworzenie własnej kolekcji dyplomowej pod okiem wybranego wykładowcy. Złożenie portfolio. Prezentacja kolekcji na pokazie dyplomowym.

Zakończ naukę
pokazem dyplomowym

Zaprezentuj swoją kolekcję przed szerszym gronem,
zdobądź staże oraz wyróżnienia
i daj się zapamiętać partnerom medialnym imprezy.

POKAZ DYPLOMOWY 2019

Twórz pod okiem specjalistów

Każdy z uczniów wybiera promotora, który pomoże mu w stworzeniu kolekcji dyplomowej. Promotorzy pracują w branży modowej, więc na pewno udzielą Ci cennych wskazówek.

Pokaż swoją kolekcję szerszemu gronu

Pokaz dyplomowy to idealna okazja by zaprezentować światu czego się nauczyłeś w MSKPU. Pokaż szerszemu gronu co grało Ci w duszy przez te dwa lata!

Zdobądź wyróżnienia i staże

Udział w wieczorowym pokazie dyplomowym to także szansa na zgarnięcie staży i wyróżnień od partnerów imprezy, takich jak LPP, Maciej Zień, Przybylski, 4F, 5-10-15, czy Jaga Hupało.

Ucz się dalej

Po zakończeniu MSKPU masz doskonałą szansę na studiowanie w naszej partnerskiej szkole w Lizbonie. Wskocz od razu na drugi rok i ciesz się kolejną dawką wiedzy! Zobacz więcej w zakładce Studia w Lizbonie.

Jesteśmy organizatorem
proetycznego i proekologicznego konkursu

To właśnie projektanci mają największy wpływ na zmianę branży odzieżowej.
Weź udział w konkursie i zmień oblicze polskiej mody.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?

Niestety – byliśmy oraz nadal jesteśmy jedyną szkołą mody w Polsce, która naucza CSR w modzie. Jedyny istniejący na polskim rynku podręcznik do CSR w modzie jest wydany właśnie przez MSKPU- „Etyka w modzie, czyli CSR w przemyśle odzieżowym” autorstwa Dyrektor szkoły dr Magdaleny Płonka.

Kadra MSKPU zdaje sobie sprawę z oddziaływania przemysłu tekstylnego na środowisko naturalne, z problematyki związanej z prawami człowieka w biznesie odzieżowym, jak i z eksploatacji zwierząt na potrzeby mody. Swoim współodczuwaniem oraz pasją staramy się zarazić naszych uczniów, a także szersze grono entuzjastów mody.

CSR - Etyka w Modzie

Dodatkowe warsztaty

Stawiamy na rozwój naszych uczniów.W roku 2018/19 MSKPU zasponsorowała dla swoich uczniów: Warsztaty z nadruku cyfrowego, wykład Giovanniego Ottonello z włoskiego Institute of Design, wykłady o modzie męskiej prowadzone przez projektanta marki Chloé – Bryana Colò, a także dodatkowe wykłady z Etyki w Modzie z dr Magdaleną Płonką.

Management szkoły cały czas pracuje nad organizacją projektów, które mogłyby stanowić punkt wyjścia kariery dla naszych uczniów. Tylko w roku 2018/19 były to: organizacja konkursu MSKPU & Mercure Hotels, Uczestnictwo w projekcie Mercure Fashion Night, Współorganizacja konkursu INEXTENSO by Auchan, organizacja proekologicznego konkursu Responsible Fashion Awards z LPP, współorganizacja konkursu na WAWA Design, a także współpraca z Vogue Italia. Zapraszamy do zakładki AKTUALNOŚCI, w której znajdują się obecnie trwające konkursy, projekty, a także wywiady z naszymi uczniami i absolwentami.

W 2018 roku MSKPU zakupiła nowoczesne wyposażenie dla uczniów. Nasi podopieczni pracują na nowoczesnych maszynach krawieckich (w tym na jednych z najdroższych na rynku), a także mają do dyspozycji żelazka przemysłowe, zgrzewarkę do flizeliny, overlocki i manekiny. W sali znajduje się także rzutnik, na którym pokazywane są prezentacje multimedialne. Zajęcia odbywają się w pięknej kamienicy, 5 minut drogi od stacji metra Nowy Świat Uniwersytet. Wokół szkoły znajdują się liczne restauracje, w których uczniowie mogą zjeść posiłek, a także sklepy z materiałami i przyborami do rysunku, gdyby zapomnieli przygotować się do zajęć 🙂

Nowy sprzęt

Studiuj w Lizbonie

W ramach umowy nasi absolwenci są zwolnieni z zaliczenia egzaminów oraz wszelkich opłat z I roku programu IADE, a także automatycznie otrzymują wymagane do zaliczenia I roku studiów wyższych punkty ECTS, które są naliczane z tytułu ukończenia MSKPU.

shortcode2