Ekipa MSKPU u czołowego projektanta mody w Polsce – Macieja Zienia

Ekipa MSKPU u czołowego projektanta mody w Polsce – Macieja Zienia

Co robiliście 26 października? Piątka naszych rozmówców właśnie projektowała własne marzenia. To właśnie tego dnia odbył się pokaz Macieja Zienia ZIEŃ, który zaprezentował najnowszą kolekcję “The Beatles”. Za sukcesem całego wydarzenia stoi cały sztab ciekawych i kreatywnych osób, a wśród nich – nasza duma – tegoroczne dyplomantki Anna Pruszanowska i Aleksandra Malinowska, uczniowie drugiego i trzeciego roku Sebastian Miszczak oraz Zuza Lamparska, a także Klaudia Bartmańska, która MSKPU ukończyła w 2016 roku.

the beatles mskpu projektowanie ubioru marzeń ekipa mskpu u macieja zienia zień klaudia bartmańska aleksandra malinowska zuza lamparska sebastian miszczak

Finał pokazu „The Beatles” / fot. Filip Okopny

Kolekcja ZIEŃ to nawiązanie do kultowych już Beatlesów, a zaprezentowane kreacje to przede wszystkim szlachetne tkaniny, takie jak muślin czy jedwab. Całość nawiązuje do lat 70’ – są printy, pióra, a także kwiatowe aplikacje, wstążki, koraliki, kamienie i kryształy Swarovskiego. Pokaz kolekcji The Beatles był niezwykłym widowiskiem, chociaż obejrzeć mogłam go dopiero następnego dnia na ekranie laptopa. W trakcie całego przedstawienia przebywałam na backstage’u. – mówi nam Anna Pruszanowska, która u Macieja Zienia odbywa staż. – Pracowałam tego dnia od wczesnych godzin porannych, aż do późnej nocy. Kładłam się spać wyczerpana, ale z uśmiechem na twarzy, bo było to dla mnie niezwykle pozytywne doświadczenie.dodaje. Ania w marcu tego roku obroniła w MSKPU swoją premierową kolekcję Clear Space, którą trafiła do czternastki najlepszych projektantów swojego rocznika. Jej promotorem była Magda Floryszczyk, która w MSKPU uczy Projektowania Ubioru. – Bez niej tak naprawdę nie powstałaby moja kolekcja dyplomowa. Była dla mnie ogromnym wsparciem, a także motywacją do działania. Jej stopień zaangażowania w proces powstawania kolekcji dyplomowych studentów jest godny podziwu. Do tej pory ciepło wspominam to pół roku pracy nad moją kolekcją i z chęcią powtórzyłabym to doświadczenie.mówi Anna.

Nasza duma – tegoroczne dyplomantki Anna Pruszanowska i Aleksandra Malinowska, uczniowie drugiego i trzeciego roku Sebastian Miszczak oraz Zuza Lamparska, a także Klaudia Bartmańska, która MSKPU ukończyła w 2016 roku – udzielili nam wywiadu jak wygląda praca z samym Maciejem Zieniem. Koniecznie przeczytajcie cały wywiad na naszym Facebooku!