4 półfinalistów Fashion Designer Awards to nasi uczniowie!

4 półfinalistów Fashion Designer Awards to nasi uczniowie!

Konkurs FASHION DESIGNER AWARDS organizowany jest od grudnia 2008 roku, inicjatorką i pomysłodawczynią jest Joanna Sokołowska-Pronobis. To przedsięwzięcie dla początkujących designerów, których marzeniem jest rozwój i edukacja w zakresie projektowania ubioru.

Nie dziwne więc, że i nasi studenci chętnie wysyłają swoje projekty na konkurs. W ubiegłym roku Fashion Designer Awards wygrała Celina Wesołowska – studentka drugiego roku MSKPU.  Inspiracją do zwycięskiej kolekcji naszej studentki były głębiny oceanu, które idealnie wpisały się w zeszłoroczny temat FDA Tribute to Nature. Projektantka wykorzystała naturalne tkaniny, w tym denim i wełny. Co więcej, w finale 2018 dostrzec mogliśmy także Olenę Ushanovą (tegoroczną dyplomantkę MSKPU) kolekcją RHODOCHROSITE, Magdalenę Kurnicką (zeszłoroczną dyplomantkę MSKPU), a także Magdalenę Popiel (absolwetnkę MSKPU).

W tym roku MSKPU reprezentują: Aleksandra Klekot (na zdjęciu po prawej), Justyna Wysocka, Magdalena Czamara, a także Klaudia Czeboćko. Brawo dziewczyny, trzymamy kciuki!