#MSKPUdiploma Agnieszka Dratwa

#MSKPUdiploma Agnieszka Dratwa

Stworzenie kolekcji dyplomowej to zwieńczenie nauki w MSKPU. W marcu 2019 roku odbyła się kolejna, jedenasta gala dyplomowa, na której nasi uczniowie zaprezentowali swoje autorskie ubrania i akcesoria. Postanowiliśmy podpatrzeć jak poradzili sobie niektórzy uczniowie i wypytać o szczegóły zarówno ich, jak i ich promotorów.

“Kolekcja dyplomowa powinna być przede wszystkim autentyczna.” – mówi Katarzyna Szymańska, projektantka, promotorka Agnieszki i wykładowczyni MSKPU – “Poza tym, ma być wizytówką młodego człowieka wchodzącego na ścieżkę zawodową.”. – dodaje. MSKPU przygotowuje uczniów do tego od 2004 roku, a nasi podopieczni rozsiani są po wielu topowych markach modowych, począwszy od całego LPP, przez pracę u Macieja Zienia, po realizacje w autorskich markach. Wszystko jednak rozpoczyna się podczas tworzenia kolekcji dyplomowej i pokazania jej szerszemu gronu.
Nie inaczej było w przypadku Agnieszki Dratwy, która w marcu tego roku zaprezentowała dzieło ostatniego półrocza. Kolekcja została wyjątkowo dobrze odebrana i projektantka została nagrodzona nie tylko wielkimi brawami, ale także wyróżnieniem od marki Levi’s.