#MSKPUkariera Początkująca projektantka tworzy projekt dla Auchan INEXTENSO, czyli dlaczego warto brać udział w konkursach

#MSKPUkariera Początkująca projektantka tworzy projekt dla Auchan INEXTENSO, czyli dlaczego warto brać udział w konkursach
W MSKPU stawiamy na przygotowanie uczniów do pracy w branży modowej. W zaledwie dwa lata uczymy szeregu umiejętności, takich jak: projektowanie ubioru, krawiectwo, konstrukcja odzieży, materiałoznawstwo, projektowanie graficzne, czy też etyka w modzie.
Zawsze zachęcamy uczniów do brania udziału w konkursach, które bywają trampolinami w karierze młodych i ambitnych projektantów. Nie inaczej było i tym razem, kiedy Auchan In Extenso wybrało naszą szkołę jako reprezentanta Polski w międzynarodowym konkursie dla projektantów.
Zadaniem uczniów było zaprojektowanie sportowego looku dla kobiet, kierując się wyłącznie tablicą inspiracji dostarczoną przez Auchan i własną wiedzą o trendach i odzieży sportowej. W konkursie wzięło udział wielu młodych projektantów z MSKPU, w tym Olga Zejer i Dominika Jasińska, które zajęły 1. i 2. miejsce według oceny międzynarodowego jury.
“Sylwetka, którą zaprojektowałam na konkurs Auchan, to damski athleisure – połączenie wygody ze sportem. Strój sportowy nie powinien w żaden sposób nas krępować, dlatego tak ważne jest, aby użyte materiały dostosowywały się do ruchów ciała. Wybrałam dzianinę bawełnianą, dzięki czemu skóra oddycha, zamiast dusić się w sztucznej tkaninie. Zaprojektowałam body, spodenki oraz kurtkę.” – mówi Olga Zejer, zwyciężczyni konkursu – “Tematyka konkursu bardzo mi pasowała – jestem aktywną osobą, więc wygoda i praktyczność są mi na co dzień bardzo bliskie.”