MSKPU wyróżniona przez VOGUE ITALIA

MSKPU jedną z 20 najlepszych szkół świata

Od 10 lat „Vogue Italia” każdego roku wydaje specjalny dodatek, który jest poświęcony najzdolniejszym młodym projektantom. W tegorocznej edycji zaprezentowano zestawienie 20. najlepszych szkół z całego świata oraz kolekcji ich studentów.

Na liście znalazła się polska uczelnia. To warszawska Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru.

– Trafienie na listę 20 najlepszych szkół artystycznych na świecie, to dla nas ogromne wyróżnienie. To zwieńczenie naszej wieloletniej pracy i doświadczenia, jakie z zamiłowaniem przekazujemy swoim podopiecznym. Tak ogromny sukces pokazuje, że nasze podejście i pasja pozwalają osiągnąć studentom prawdziwą karierę – powiedziała dr Magdalena Płonka, Dyrektor MSKPU.

Zaprezentowano kolekcję absolwentki Julii Fusieckiej, która obroniła swój dyplom w marcu bieżącego roku. Zdobyła wówczas nagrody specjalne od partnerów pokazu takich jak 4F czy Bizuu. To właśnie ona została nominowana przez dyrektor MSKPU Magdalenę Płonkę do plebiscytu „Vogue Italia”.

– Zdecydowaliśmy się na prezentację kolekcji Julii, wierząc w jej bezkompromisowość i starannie dopracowane koncepcje. Mamy nadzieję, że w przyszłości Julia dołączy do grona znanych projektantów, którzy zdobywali swoje umiejętności właśnie pod naszych okiem, należy do nich m.in. Magdalena Butrym, czy Kas Kryst – wyjaśnia dyrektor Płonka. 

Jako, że w tym roku „Vogue Talents” obchodzi swoje 10. urodziny, podczas Milan Fashion Week zorganizowano z tej okazji specjalną uroczystość. We włoskiej stolicy mody Polskę reprezentowała dyrektor Płonka, a na imprezie obecna była sama Anna Wintour.  PISALIŚMY O TYM TUTAJ

Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru istnieje od 2004 roku i może się poszczycić imponującą kadrą nauczycielską. Wśród wykładowców znajdują się m.in. projektant Chloé’ Paris, czy absolwentka London College of Fashion.