Nasze warsztaty recyklingu mody z Instytutem na rzecz Ekorozwoju

Nasze warsztaty recyklingu mody z Instytutem na rzecz Ekorozwoju

15. lutego w ramach projektu #MakeEuropeSustainableForAll odbyły się Warsztaty Recyklingu Mody prowadzone przez dwie projektantki – Gosię Sobiczewską i Joannę Organiściak.

Warsztat miał na celu wypracowanie odpowiedniego podejścia do posiadanej już odzieży, którą w momencie gdy stanie się niemodna, powinniśmy traktować jako surowiec do stworzenia czegoś nowego, a nie jako odpad.

Dziękujemy serdecznie Instytut na rzecz Ekorozwoju za wspaniałą współpracę, Centrum Praskie Koneser, a także uczestnikom warsztatów za proekologiczną postawę i niezwykłą kreatywność.

 

MISJA MSKPU
Bez zdrowego ekosystemu nic nam po pięknych ubraniach.
MSKPU jest jedyną szkoła mody w Polsce nauczająca CSR, czyli etyki oraz ekologii w biznesie odzieżowym. Jesteśmy pionierami na rynku w zakresie pozaprogramowej współpracy z organizacjami działającymi na rzecz powyższych celów. W ramach tej misji współpracujemy z NGO w zakresie ochrony praw zwierząt (kampanie antyfutrzarskie Fundacja Viva Polska oraz Otwarte Klatki), ochrona środowiska (informacja oraz edukacja w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju – Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot, Fundacja Instytut na Rzecz Ekorozwoju, One Tree Planted). Nasza aktywność w powyższym zakresie obejmuje wolontariat, edukację oraz finansowanie konkretnych wydarzeń/projektów.