JESTEM PO MSKPU, JESTEM: Projektantem Graficznym – Ilya Ninichuk

Czym zajmują się absolwenci MSKPU? Jakie są sukcesy uczniów MSKPU? Z przyjemnością prezentujemy akcję JESTEM PO MSKPU, w której z dumą przedstawiamy naszych najzdolniejszych absolwentów. Czy chcesz do nich dołączyć? 🙂

 

ILYA NINICHUK

UKOŃCZYŁEM MSKPU W… 2020 roku

ZAJMUJĘ SIĘ… głównie projektowaniem graficznym w branży modowej i designu wnętrz oraz rozwojem własnej marki odzieży avant-garde’owej. Jednak ostatnio całą swoją uwagę poświęcam tematyce digital fashion, ponieważ uważam, że technologie są przyszłością, jak w modzie stricte utylitarnej, tak i w nowych dziedzinach mody takich jak metaverse czy NFT.

MOJE NAJWIĘKSZE SUKCESY TO… już od ponad czterech lat współpracuję z jedną z najbardziej rozpoznawalnych luksusowych marek w Polsce – Maciej Zien @maciej_zien. W ramach tej współpracy powstały liczne kolaboracje jak modowe, tak i wnętrzarskie oraz niemniej liczne kolekcje ubrań i akcesoriów. Byłem również odpowiedzialny za całą odprawę graficzną podczas pokazu SS 2023 Macieja Zienia w PKiN.
Osobiście bardzo się cieszyłem, że podczas gali dyplomowej MSKPU byłem wyróżniony z powodu materiałów ekologicznych i zrównoważonego podejścia do mody przez Instytut na Rzecz Ekorozwoju. Staram się trzymać idei nowoczesności i zrównoważonego podejścia, jak podczas licznych konkursów (takich jak Off Fashion, gdzie miałem okazję przedstawić swoje prace w finale konkursu) oraz eventów kameralnych (byłem bardzo dumny, że mogłem ubrać artystów do jednego z największych techno eventów w całej Polsce – Schissma)

MSKPU NAUCZYŁO MNIE… jak połączyć kreatywność z utylitarnością. Pokazało mi jak tworzyć rzeczy, w których ludzie będą chcieli zostać na zawsze oraz rzeczy, w których poczują się jak magiczne bóstwo. MSKPU to rodzina. Uczy kooperować, łączyć pomysły, tworzyć razem. Jednak moda, jak i każda inna branża, polega na współpracy i kooperacji. MSKPU pokazało, jak dużo ludzi pracuje w branży modowej na różnych stanowiskach, o których nawet nie miałem pojęcia, i pomogła rozwinąć się w tej dziedzinie, która najbardziej mi odpowiada. Jest jeszcze bardzo dużo innych rzeczy, którym się nauczyłem, dlatego szczerze jestem niezmiernie wdzięczny. Dziękuję!