Za nami inauguracja 6. edycji projektu „Moda na Recykling”, czyli proekologicznej inicjatywy organizowanej przez Europejską Platformę Recyklingu.
Z okazji rozpoczęcia kolejnej odsłony projektu, nasza utalentowana absolwentka, Ewa Ślusakowicz (@ewa_slusakowicz), poprowadziła kreatywne zajęcia, podczas których uczniowie szkoły podstawowej z gminy Góra Kalwaria odkrywali, jak wykorzystać elektroodpady w modzie.
Pod czujnym okiem projektantki, młodzi artyści stworzyli unikalne projekty z elektrośmieci, udowadniając, jak twórczo można podchodzić do recyklingu.
Projekt „Moda na Recykling” to ogólnopolska inicjatywa Europejskiej Platformy Recyklingu (ERP Polska), której celem jest edukacja młodszych pokoleń w zakresie odpowiedzialnego zarządzania elektrośmieciami oraz promowanie świadomości ekologicznej.