Jak uczymy?

 

 

 

 

 

 

 

Ucz się bezpiecznie Online!

Nauka online w MSKPU odbywa się na nowoczesnej platformie edukacyjnej
z połączeniem częściowym zajęć w formie stacjonarnej – technik krawieckich oraz konstrukcji.

 

WEŹ UDZIAŁ W REKRUTACJI

Ucz się…

...online!

Ucz się na specjalnie zaprojektowanej platformie MSKPU ONLINE jak chcesz i kiedy chcesz.

...w cztery semestry!

W zaledwie cztery semestry uzyskaj dyplom akredytowany Ministerstwa Kultury potwierdzający kwalifikację w zawodzie.

...z najlepszymi!

Poznaj tajniki branży odzieżowej ucząc się od specjalistów z wieloletnim stażem.
PATRZ: Wykładowcy

...z podobnymi do Ciebie!

Poznaj osoby, z którymi dzielisz zainteresowania, nawiąż przyjaźnie i kontakty biznesowe.

 

 

 

Nowocześnie

Specjalnie dla naszych podopiecznych stworzyliśmy Platformę MSKPU Online, na której uczeń ma stały dostęp do materiałów udostępnianych przez wykładowców, a także do nagranych lekcji, które odbyły się na żywo.

Regularnie

Dzięki połączeniu zajęć online z praktycznymi blokami, szkoła w tych szczególnych czasach jest gwarantem kontynuacji nauki na najwyższym poziomie niezależnie od rozwoju sytuacji na świecie.

Od najlepszych

Bierz udział w zajęciach trwających na żywo – słuchaj, notuj, zadawaj pytania i na bieżąco kontaktuj się z międzynarodowymi wykładowcami z doświadczeniem w branży mody.

 

 

 

Wygodnie

Ucz się bezpiecznie i wygodnie przed domowym komputerem lub z komórki w podróży. Jak chcesz i kiedy chcesz. Stały kontakt z MSKPU dzięki specjalnej aplikacji zaprojektowanej przez szkołę. Ucz się wieczorowo lub zaocznie (piątek po 16:30, sobota, niedziela).

Po angielsku

Część zajęć w MSKPU jest w języku angielskim, gdyż prowadzone są przez międzynarodowych wykładowców. Zamień drogie kursy języka angielskiego na jego praktyczną naukę w MSKPU. Do zajęć z międzynarodowymi wykładowcami przygotowujemy na specjalnych zajęciach j. angielskiego branżowego.

Etycznie

Tylko u nas projekty specjalne i zadania rozwijające się w kierunku projektowania w ramach ekologii i zrównoważonej mody.

W Warszawie

W ciągu roku szkolnego odbywają się także trzy spotkania, na których uczniowie poznają tajniki Konstrukcji Odzieży oraz Technik Krawieckich. Terminy spotkań podawane są z wyprzedzeniem, by uczeń mógł zarezerwować termin wyjazdu.

Na nowym sprzęcie

W 2018 roku MSKPU wymieniła cały park maszyn i co roku dokupuje kolejne sprzęty. Nasi uczniowie uczą się na nowoczesnym i zróżnicowanym sprzęcie, dzięki czemu mogą przetestować wiele marek i wybrać ulubioną.

Estetycznie

W 2020 roku przenieśliśmy się do przepięknej nowej siedziby przy ul. Okopowej, położonej między Klifem a Arkadią. Wygodny dojazd ułatwi podróż osobom niemieszkającym na stałe w Warszawie, zaś przepiękne wnętrza zainspirują do tworzenia wyjątkowych krawieckich projektów.

Aplikujesz do MSKPU, szkoły dwukrotnie wybranej
jako jedna z najlepszych na świecie według VOGUE TALENTS.

Krok po kroku w stronę rozwoju i kariery:

Semestr I

Poznanie własnych umiejętności i predyspozycji – nauka rysunku, szycia, podstawy konstrukcji, materiałoznawstwo. Projektowanie koncepcyjne. marketing. Pierwsze zaprojektowane ubrania i dodatki.

Semestr II

Rozwijanie umiejętności projektowania – tworzenie moodboardów, kolekcji tematycznych a także projektów dla innych marek. Zapoznawanie się z trudniejszymi technikami krawieckimi. Wiedza na temat projektowania etycznego.

Semestr III

Projektowanie graficzne, składanie pierwszego portfolio. Kreowanie własnego stylu. Tworzenie w grupie większych projektów – wizualizacja pracy w firmie. Kreacja przestrzenna na manekinach.

Semestr IV

Tworzenie własnej kolekcji dyplomowej pod okiem wybranego wykładowcy. Złożenie portfolio. Tworzenie modowych filmów reklamowych. Prezentacja kolekcji na pokazie dyplomowym.

Twórz pod okiem specjalistów

Każdy z uczniów wybiera promotora, który pomoże mu w stworzeniu kolekcji dyplomowej. Promotorzy pracują w branży modowej, więc na pewno udzielą Ci cennych wskazówek.

Pokaż swoją kolekcję szerszemu gronu

Pokaz dyplomowy to idealna okazja by zaprezentować światu czego się nauczyłeś w MSKPU. Pokaż szerszemu gronu co grało Ci w duszy przez te dwa lata!

Zdobądź wyróżnienia i staże

Udział w wieczorowym pokazie dyplomowym to także szansa na zgarnięcie staży i wyróżnień od partnerów imprezy, takich jak LPP, Maciej Zień, Przybylski, 4F, 5-10-15, czy Jaga Hupało.

Ucz się dalej

Po zakończeniu MSKPU masz doskonałą szansę na studiowanie w naszej partnerskiej szkole w Lizbonie. Wskocz od razu na drugi rok i ciesz się kolejną dawką wiedzy! Zobacz więcej w zakładce Studia w Lizbonie.