Jak uczymy?

 

 

 

 

 

 

 

Ucz się bezpiecznie Online!

Nauka online w MSKPU odbywa się na nowoczesnej platformie edukacyjnej
z połączeniem częściowym zajęć w formie stacjonarnej – technik krawieckich oraz konstrukcji.

 

WEŹ UDZIAŁ W REKRUTACJI

Ucz się…

...online!

Ucz się na specjalnie zaprojektowanej platformie MSKPU ONLINE jak chcesz i kiedy chcesz.

...w dwa lata!

W zaledwie dwa lata uzyskaj dyplom akredytowany Ministerstwa Kultury potwierdzający kwalifikację w zawodzie.

...z najlepszymi!

Poznaj tajniki branży odzieżowej ucząc się od specjalistów z wieloletnim stażem.
PATRZ: Wykładowcy

...z podobnymi do Ciebie!

Poznaj osoby, z którymi dzielisz zainteresowania, nawiąż przyjaźnie i kontakty biznesowe.

 

 

 

Nowocześnie

Specjalnie dla naszych podopiecznych stworzyliśmy Platformę MSKPU Online, na której uczeń ma stały dostęp do materiałów udostępnianych przez wykładowców, a także do nagranych lekcji, które odbyły się na żywo.

Regularnie

Dzięki połączeniu zajęć online z praktycznymi blokami, szkoła w tych szczególnych czasach jest gwarantem kontynuacji nauki na najwyższym poziomie niezależnie od rozwoju sytuacji na świecie.

Od najlepszych

Bierz udział w zajęciach trwających na żywo – słuchaj, notuj, zadawaj pytania i na bieżąco kontaktuj się z międzynarodowymi wykładowcami z doświadczeniem w branży mody.

 

 

 

Wygodnie

Ucz się bezpiecznie i wygodnie przed domowym komputerem lub z komórki w podróży. Jak chcesz i kiedy chcesz. Stały kontakt z MSKPU dzięki specjalnej aplikacji zaprojektowanej przez szkołę.

Po angielsku

Część zajęć w MSKPU jest w języku angielskim, gdyż prowadzone są przez międzynarodowych wykładowców. Zamień drogie kursy języka angielskiego na jego praktyczną naukę w MSKPU. Do zajęć z międzynarodowymi wykładowcami przygotowujemy na specjalnych zajęciach j. angielskiego branżowego.

Etycznie

Tylko u nas projekty specjalne i zadania rozwijające się w kierunku projektowania w ramach ekologii i zrównoważonej mody.

W Warszawie

W ciągu roku szkolnego odbywają się także trzy spotkania, na których uczniowie poznają tajniki Konstrukcji Odzieży oraz Technik Krawieckich. Terminy spotkań podawane są z wyprzedzeniem, by uczeń mógł zarezerwować termin wyjazdu.

Na nowym sprzęcie

W 2018 roku MSKPU wymieniła cały park maszyn i co roku dokupuje kolejne sprzęty. Nasi uczniowie uczą się na nowoczesnym i zróżnicowanym sprzęcie, dzięki czemu mogą przetestować wiele marek i wybrać ulubioną.

Estetycznie

W 2020 roku przenieśliśmy się do przepięknej nowej siedziby przy ul. Okopowej, położonej między Klifem a Arkadią. Wygodny dojazd ułatwi podróż osobom niemieszkającym na stałe w Warszawie, zaś przepiękne wnętrza zainspirują do tworzenia wyjątkowych krawieckich projektów.

 

Wszystko, co możecie zobaczyć na naszych mediach społecznościowych, powstało w MSKPU. Uczymy od podstaw.

W MSKPU stawiamy na wszechstronny rozwój naszych uczniów. Dlatego w zaledwie dwa lata uczymy tak różnorodnych umiejętności – krawiectwa, konstrukcji, projektowania, rysunku, grafiki, czy składania filmów. To właśnie u nas złożysz swoje pierwsze portfolio.

Najważniejsi są zawsze nasi uczniowie.
Dlatego właśnie przeprowadzamy z nimi wywiady – dopytujemy jak uczy im się w szkole, a także jak radzą sobie po zakończeniu edukacji. Patrz: #MSKPUkariera

Stawiamy na rozwój. W roku 2018/19 MSKPU zasponsorowała dla swoich uczniów: Warsztaty z nadruku cyfrowego, wykład Giovanniego Ottonello z włoskiego Institute of Design, wykłady o modzie męskiej prowadzone przez projektanta marki Chloe – Bryana Colo, a także dodatkowe wykłady z Etyki w Modzie z dr Magdaleną Płonką.

Krok po kroku w stronę rozwoju i kariery:

Semestr I

Poznanie własnych umiejętności i predyspozycji – nauka rysunku, szycia, podstawy konstrukcji, materiałoznawstwo. Projektowanie koncepcyjne. marketing. Pierwsze zaprojektowane ubrania i dodatki.

Semestr II

Rozwijanie umiejętności projektowania – tworzenie moodboardów, kolekcji tematycznych a także projektów dla innych marek. Zapoznawanie się z trudniejszymi technikami krawieckimi. Wiedza na temat projektowania etycznego.

Semestr III

Projektowanie graficzne, składanie pierwszego portfolio. Kreowanie własnego stylu. Tworzenie w grupie większych projektów – wizualizacja pracy w firmie. Kreacja przestrzenna na manekinach.

Semestr IV

Tworzenie własnej kolekcji dyplomowej pod okiem wybranego wykładowcy. Złożenie portfolio. Tworzenie modowych filmów reklamowych. Prezentacja kolekcji na pokazie dyplomowym.

Zakończ naukę
pokazem dyplomowym

Zaprezentuj swoją kolekcję przed szerszym gronem,
zdobądź staże oraz wyróżnienia
i daj się zapamiętać partnerom medialnym imprezy.

POKAZ DYPLOMOWY 2020

Twórz pod okiem specjalistów

Każdy z uczniów wybiera promotora, który pomoże mu w stworzeniu kolekcji dyplomowej. Promotorzy pracują w branży modowej, więc na pewno udzielą Ci cennych wskazówek.

Pokaż swoją kolekcję szerszemu gronu

Pokaz dyplomowy to idealna okazja by zaprezentować światu czego się nauczyłeś w MSKPU. Pokaż szerszemu gronu co grało Ci w duszy przez te dwa lata!

Zdobądź wyróżnienia i staże

Udział w wieczorowym pokazie dyplomowym to także szansa na zgarnięcie staży i wyróżnień od partnerów imprezy, takich jak LPP, Maciej Zień, Przybylski, 4F, 5-10-15, czy Jaga Hupało.

Ucz się dalej

Po zakończeniu MSKPU masz doskonałą szansę na studiowanie w naszej partnerskiej szkole w Lizbonie. Wskocz od razu na drugi rok i ciesz się kolejną dawką wiedzy! Zobacz więcej w zakładce Studia w Lizbonie.