Grafika dla Mody

Zdobądź kwalifikacje potrzebne na rynku pracy.
projektuj tkaniny, twórz rysunki techniczne odzieży,
pracuj w programach 2D lub projektuj w trójwymiarze

Ukończenie szkoły oznacza uzyskanie tytułu zgodnego z dyrektywą Ministerstwa Kultury, uprawniającego do wykonywania zawodu.

 

REKRUTUJ

O kierunku

CZAS TRWANIA:
4 semestry

TRYBY NAUKI:
wieczorowy (od poniedziałku do czwartku po godzinie 17:00)

ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ:
na żywo na platformie edukacyjnej MSKPU Online w godzinach określonych planem, następnie są nagrywane i umieszczane na platformie do ponownego odtworzenia. WSZYSTKIEGO UCZYMY OD PODSTAW!

BLOKI GRAFICZNE:
Odbywają się raz w ciągu roku szkolnego Warszawie. Są to dwu/trzydniowe spotkania z manualnymi technikami graficznymi.

ROK SZKOLNY RUSZA:
we wrześniu

MIESIĘCZNA RATA:
790 zł, czesne za cały semestr wynosi 4740 zł

NAUKA KOŃCZY SIĘ:
Pokazem Dyplomowym kolekcji 3D lub prezentacją stworzonej marki (w zależności od wybranej specjalizacji)

UKOŃCZENIE SZKOŁY OZNACZA:
uzyskanie tytułu zgodnego z dyrektywą Ministerstwa Kultury, uprawniającego do wykonywania zawodu.

Efekty nauczania w MSKPU:

Czego się z nami nauczysz?

SPECJALIZACJE:

Grafika 3D

Projektant 3D jest jednym z najbardziej pożądanych zawodów przyszłości. Projektuj odzież i akcesoria w trójwymiarowej rzeczywistości.

Zakończ naukę z profesjonalną kolekcją odzieży 3D, zaprezentuj swoje umiejętności podczas Pokazu Dyplomowego w Warszawie.

Projektowanie identyfikacji wizualnej i media społecznościowe

Twórz wizerunek marek modowych od podstaw. Łącz ze sobą kolory, kształty i faktury, by uzyskać niezapomnianą tożsamość biznesową.

Specjalizację prowadzi: Joanna Porayska

Zakończ naukę z wystawą pełnej identyfikacji wizualnej marki modowej, zaprezentuj swoje umiejętności podczas Pokazu Dyplomowego w Warszawie.

PRZEDMIOTY WYKŁADANE NA BLOKACH STACJONARNYCH:

Grafika Manualna

Poznawaj nie tylko przy komputerze: zagłęb się w świat manualnych technik. Poznaj od podstaw m.in. linoryt. Przedmiot nauczany podczas stacjonarnych bloków graficzno-projektowych odbywających się raz w roku szkolnym w Warszawie.

Przedmiot prowadzi: Michał Orzech, Sylwia Lewandowska

PRZEDMIOTY OGÓLNOROZWOJOWE ONLINE:

Projektowanie Graficzne

Naucz się projektowania i wytwarzania własnych tkanin, twórz dokumentację techniczną projektów, kreuj materiały promocyjne, a także złóż w MSKPU swoje pierwsze portfolio.

Przedmiot prowadzi: Joanna Porayska

Podstawy grafiki projektowej

Hierarchia, kontrast, kolor, struktura, światło, spójność, siatka – to tylko część zagadnień poruszana na zajęciach. Projektuj mądrze wykorzystując trendy i swoją intuicję.

Przedmiot prowadzi: Aleksandra Klekot

Projektowanie do druku

Dowiedz się jak projektować pod wytwarzanie i druk. Spady? Profile kolorystyczne? Pantone? Bitmapy? Te zagadnienia nie będą już zagadką po tych zajęciach.

Przedmiot prowadzi: Katarzyna Dygudaj

Postprodukcja filmowa

Świat stoi dziś materiałami wizualnymi, a nasze media społecznościowe zalewane są treściami video. Poznaj programy do składu filmów i rozwiń nowe możliwości.

Przedmiot prowadzi: Mateusz Pietryka

Rysunek Żurnalowy

Każdy projektant musi posiadać umiejętności rysunkowe. Dzięki nim przedstawienie projektu klientowi, czy krawcowej będzie o wiele prostsze. Poznaj tajniki promarkerów, pasteli, kredek i dowiedz się jak je ze sobą łączyć.

Przedmiot prowadzi: Sylwia Lewandowska

Produkcja Ubioru

Projektowanie to tylko część pracy projektanta. Na zajęciach omawiane są procesy produkcyjne, technologie oraz innowacyjne rozwiązania.

Przedmiot prowadzi: Aleksandra Mengüverdi

Etyka w modzie

Projektanci mają największy wpływ na zmianę branży odzieżowej i my to rozumiemy. Dlatego właśnie uczymy jak projektować tak, by pomagać ludziom, zwierzętom, jak i środowisku. MSKPU jest liderem nauczania odpowiedzialnej mody w Polsce.

Przedmiot prowadzi: Magdalena Płonka

Historia Sztuki i Ubioru

Kim byłby projektant bez wiedzy o historii odzieży? Dowiedz się jakie trendy obowiązywały na przestrzeni wieków oraz jak wykorzystują je obecnie wielcy projektanci. Inspiruj się przeszłością.

Przedmiot prowadzi: Cathy Nhung

Dodatkowe warsztaty

SPOTKANIA GOŚCINNE:

Podczas nauki przewidziane są także dodatkowe, rozwijające spotkania gościnne o tematyce: prawo autorskie, zakładanie własnej działalności, coolhunting lub inne.

Dlaczego online?

OD PODSTAW

Nie wymagamy teczek ani specjalnych osiągnięć – to my sprawimy że je zdobędziesz i z nami stworzysz swoje pierwsze portfolio.

NETWORKING

Społeczność MSKPU to szansa na poznanie ludzi z branży mody oraz sztuki- to nasi wykładowcy, goście zagraniczni oraz partnerzy. Dzięki nim stworzysz swoją pierwszą sieć kontaktów zawodowych.

UMIEJĘTNOŚCI

Dzięki zdobytym w MSKPU umiejętnościom z różnych dziedzin zdobędziesz przewagę na rynku oraz przygotujesz wspaniałe portfolio, które pomoże zdobyć Twoją pierwszą pracę.

OSZCZĘDNOŚĆ

Nie trać czasu i pieniędzy na codzienne dojazdy na zajęcia.

WYGODA

Ucz się bezpiecznie i wygodnie przed domowym komputerem lub z komórki w podróży. Jak chcesz i kiedy chcesz. Stały kontakt z MSKPU dzięki specjalnej aplikacji zaprojektowanej przez szkołę.

SPOŁECZNOŚĆ

Dołącz do prestiżowej społeczności MSKPU. To tutaj poznasz osoby, które dzielą Twoje zainteresowania, spotkasz nowych przyjaciół i dołączysz do słynnych absolwentów MSKPU.

SZLIFUJ ANGIELSKI

Część zajęć w MSKPU jest w języku angielskim, gdyż prowadzone są przez międzynarodowych wykładowców. Zamień drogie kursy języka angielskiego na jego praktyczną naukę w MSKPU.

SUSTAINABLE

Tylko u nas projekty specjalne i zadania rozwijające się w kierunku projektowania w ramach ekologii i zrównoważonej mody.

BIURO KARIER

Dbamy o Twoją karierę. Regularnie wysyłamy do naszych uczniów oferty staży, pracy i konkursów.

GWARANCJA NAUKI

Dzięki połączeniu zajęć online z praktycznymi blokami, szkoła w tych szczególnych czasach jest gwarantem kontynuacji nauki na najwyższym poziomie niezależnie od rozwoju sytuacji na świecie.

UCZ SIĘ I PRACUJ

Dzięki hybrydowemu połączeniu zajęć praktycznych i online możesz pracować i zarabiać, a jednocześnie powiększać swoje kwalifikacje z MSKPU.

Niniejsza informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 kodeksu cywilnego.

Od kandydatów do szkoły wymaga się znajomości j. angielskiego przynajmniej na poziomie Upper Intermediate.