Responsible Fashion Awards 2023 – CZWARTA EDYCJA

Pierwszy proetyczny oraz proekologiczny polski konkurs dla projektantów mody.

Responsible Fashion Awards – konkurs dla projektantów ubioru, dedykowany nie tylko entuzjastom mody, ale przede wszystkim projektantom zainteresowanym odpowiedzialnym tworzeniem ubrań, etyką oraz ekologią.

Naszą misją, zarówno MSKPU – jako placówki edukacyjnej – oraz LPP – lidera w projektowaniu oraz produkcji odzieży w Polsce i Europie – jest szerzenie wiedzy związanej ze Społeczną Odpowiedzialnością w Biznesie – CSR (Corporate Social Responsibility) oraz promocja ekologicznych i etycznych rozwiązań w branży tekstylnej.

MSKPU jest pierwszą i jak dotąd jedyną szkołą mody w Polsce, która naucza CSR. LPP zaś jest jedyną polską marką odzieżową, która posiada tak bogatą oraz konsekwentną strategię CSR – Społecznej Odpowiedzialności w Biznesie.

Łączy nas zrozumienie wagi tematu ekologii oraz etyki w modzie, a także misja wdrażania odpowiedzialnych postaw w branży odzieżowej. Dlatego konkurs nazwaliśmy Responsible Fashion Awards.

Dyrekcja MSKPU oraz Managerowie LPP

DO WYGRANIA:

KALENDARZ UDZIAŁU W RFA

01 marca 2023 – start konkursu

14 marca 2023 – Otwarty Wykład o ekologicznym Projektowaniu Tkanin

10 kwietnia 2023 – zamknięcie przyjmowania prac

20 kwietnia 2023 – ogłoszenie dziesięciu wybranych finalistów

20 czerwca 2023 – finały w Warszawie oraz ogłoszenie zwycięzcy

wrzesień/ październik 2023  – Pokaz Dyplomowy MSKPU 2023

KROK PO KROKU UDZIAŁU W RFA

KROK 1: Zapoznaj się z próbkami tkanin eko (do wglądu katalog elektroniczny poniżej).

KROK 2: Narysuj eko kolekcję składającą się sześciu sylwetek – szkice wraz z dokładnym opisem wyślij przez formularz zgłoszeniowy do 10.04. Przykłady takich prac znajdziesz na naszym Instagramie.

KROK 3: Jeżeli dostaniesz się do finału (o czym poinformujemy do 20 kwietnia 2023), odszyj jeden model, na który otrzymasz tkaniny od Partnera Responsible Fashion Awards – firmy LPP.

KROK 4: 20 czerwca 2023 finaliści otrzymają informację o zwycięzcy konkursu. Zwycięzca otrzyma kolejne tkaniny na odszycie pełnej kolekcji, która zostanie zaprezentowana na Pokazie Dyplomowym MSKPU 2023.

 

ubioru

Zapraszamy do specjalnej, dodatkowej akcji, tylko do 31. marca!

Akcja na Facebooku:
💙 Udostępnij na swoim profilu post z plakat dotyczący 4. edycji Responsible Fashion Awards. Post z plakatem znajdziesz na naszym profilu. Pamiętaj, by prywatność posta zmienić na “publiczną”, w innym przypadku możemy nie dostrzec Twojego zgłoszenia!
💙 Napisz w poście dlaczego konkurs Responsible Fashion Awards jest Twoim zdaniem istotny w kontekście zmian w modzie na lepsze.
Akcja na Instagramie:
💜 Pobierz kwadratowy plakat Responsible Fashion Awards z naszej strony internetowej (znajdziesz go na dole, wśród przycisków)
💜 Wstaw go jako post na swoim profilu, oznacz @mskpu i @discoverlpp, a także użyj #mskpu.
💜 Napisz w poście dlaczego konkurs Responsible Fashion Awards jest Twoim zdaniem istotny w kontekście zmian w modzie na lepsze.
Autor najciekawszej odpowiedzi otrzyma od nas 🧵 nowoczesną maszynę krawiecką Husqvarna 🧵 wartą ponad 1000 zł. Akcja trwa do 31 marca. PS tak, bierzemy również pod uwagę jak długo post był opublikowany 😊 Powodzenia!

Responsible Fashion Awards to Twoje drzwi do świata mody - rozmowa z Anią Sołtys

Rozmawiamy z Eweliną Szymańską - zwyciężczynią 2. edycji konkursu RFA

sustainable fashion konkurs eko tkaniny lpp cropp sinsay house mohito reserved odpowiedzialna moda corporate social responsibility csr magdalena płonka ekologia ecology etyka w modzie międzynarodowa szkoła kostiumografii i projektowania ubioru