Proekologiczne założenia szkoły – Polityka etyki w MSKPU

Proekologiczne założenia szkoły – Polityka etyki w MSKPU

Proetyczne działania charakteryzują naszą szkołę oraz wyróżniają ją na tle innych placówek edukacyjnych w Polsce. Poniżej w punktach przedstawiamy założenia oraz działania edukacyjne i strategiczne związane z CSR oraz promowaniem tego fenomenu przez MSKPU. 

Wiecie, że MSKPU jest pierwszą szkołą, która wprowadziła zajęcia z etyki w modzie do programu uczelni artystycznej w Polsce a także jest jedyną, która posiada zapisy statutowe związane z etyką w branży tekstylnej? Nie tylko żaden z wykładowców kierunkowych naszej szkoły nie tworzy kolekcji z futer naturalnych, a nawet niektórzy z nich prowadzą projekty związane z recyclingiem włókien oraz używanych ubrań. Co więcej, od 15 lat nasza szkoła organizuje (jako pierwsza w Polsce) zajęcia z CSR (Corporate Social Responsibility) w modzie, a także bierze udział w licznych projektach zewnętrznych, wspierających ten nowy trend w biznesie. Już w pażdzierniku, jak co roku w MSKPU ruszą specjalne wykłady dedykowane CSR.

Bycie proekologicznym to także codzienne czynności – na potrzeby wyposażenia szkoły staramy się kupować produkty proekologiczne, takie jak certyfikowaną ekochemię, papier toaletowy z recyclingu, certyfikowany papier do drukarek, czy nawet długopisy z plastiku bio. Dodatkowo segregujemy odpady papiernicze w naszym biurze, poddając je dalej ponownemu użytkowaniu.

Spółka posiadająca szkołę wpłaca darowizny na rzecz NGO związanych z ochroną środowiska, ochroną praw zwierząt oraz ochroną praw ludzi. MSKPU wydała również pierwszy, a także jedyny jak do tej pory napisany w Polsce przewodnik po CSR w modzie. Także w tym roku możemy pochwalić się, iż Dyrektor MSKPU – Magdalena Płonka współtworzyła publikację Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, dedykowaną etyce w biznesie.

W nawiązaniu do tego ostatniego punktu zachęcamy do korzystania z publikacji MSKPU „CSR w modzie -Etyka w przemyśle odzieżowym” autorstwa Dyrektor MSKPU Magdaleny Płonka. Specjalnie dla naszych studentów kopia książki jest do wypożyczenia w sekretariacie (lub wersja elektroniczna wysłana na życzenie). Warto być eko!