#MSKPUkariera Jan Wójtowicz

#MSKPUkariera Jan Wójtowicz

MSKPU, pokazem kolekcji dyplomowych udowadnia, że absolwenci opuszczający tę znaną warszawską uczelnię są gotowi do pracy dla polskich i zagranicznych marek.” – pisze w [tym artykule] Fashion Post. Janku, opowiedz nam o swojej kolekcji, a także jakie miałeś odczucia po pokazie dyplomowym?

Confusion is sex była próbą interpretacji założeń nowojorskiego ruchu „No Wave” i przełożenia ich na język mody. Połączyłem w niej aksamit, dżins, latex, skórę (oczywiście z recyklingu) oraz futro (oczywiście syntetyczne) co stworzyło zaskakująco spójną całość, która całkiem nieźle wpisała się w klimat sceny alternatywnego rocka lat 70’. Kolekcja została wyróżniona między innymi przez markę Levi’s, Atelier Maciej Zień ZIEŃ, portal Lamode.info.info oraz LPP. Sam pokaz okazał się dużo bardziej stresujący niż się spodziewałem. To naprawdę duże przedsięwzięcie, którego rozmach widać dopiero na backstage’u. Składa się na niego ciężka praca wielu osób ale efekty (jak widać co roku) zdecydowanie są tego warte.

Jak potoczyła się kariera Jana Wójtowicza po ukończeniu MSKPU? Jak przebiegała jego droga w LPP? Zachęcamy do przeczytania całego wywiadu, który znajduje się TUTAJ.