Nasz apel do prezydenta RP Andrzeja Dudy!

MSKPU to nie tylko kuźnia ludzi sukcesu, ale także instytucja aktywnie edukująca w zakresie praw zwierząt.
Od początku istnienia naszej szkoły intensywnie edukowaliśmy w zakresie negatywnego zastosowania futer naturalnych w modzie oraz byliśmy wielokrotnym partnerem akcji oraz kampanii antyfutrzarskich. Jesteśmy pierwszą (i jak na razie) jedyną szkołą mody w Polsce, która naucza CSR w przemyśle odzieżowym.
Nasza kadra współtworzyła ważne publikacje związane z odpowiedzialną modą, w tym wydaliśmy jedyny na rynku podręcznik ds. etyki w modzie, gdzie min. obszernie opisujemy problematykę produkcji futer naturalnych „Etyka w modzie – CSR w przemyśle odzieżowym”.
Od lat nasi pedagodzy aktywnie uczestniczą w wykładach zewnętrznych, panelach dyskusyjnych, czy eventach edukujących w powyższej sprawie.
Współpracowaliśmy oraz współpracujemy z krajowymi oraz zagranicznymi organizacjami pro zwierzęcymi. Podczas pokazów Dyplomowych MSKPU partnerem merytorycznym były Otwarte Klatki, zaś w ostatnim roku akademickim sfinansowaliśmy pokaz mody z udziałem gwiazd, w ramach kampanii anty futrzarskiej Fundacji Viva

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!
Także dla Vivy tworzyliśmy cześć filmu dostępnego na YT- „Jutro będzie futro”, który jest świetnym dokumentem na temat biznesu futerkowego.
Co więcej, zorganizowaliśmy oraz sfinansowaliśmy konkurs Responsible Fashion Awards, którego założeniem jest promocja odpowiedzialnego i empatycznego projektowania.
Od zawsze w naszym Statucie widnieje zakaz projektowania ze skór oraz futer naturalnych. Przez 16 lat swojej działalności wyedukowaliśmy setki młodych projektantów oraz kostiumografów w duchu etycznych oraz ekologicznych wartości, co naszym zdaniem mocno przyczyniło się do sprzeciwu wobec futer naturalnych w środowisku mody oraz w show biznesie w kraju.
Dlatego tym bardziej teraz apelujemy do Prezydenta RP, Andrzeja Dudy o podpisanie finalne „5-tki dla zwierząt” oraz zachęcamy wszystkich do udostępniania informacji na temat obecnie procedowanej ustawy, a także w zakresie szerzenia informacji o prawdziwym obliczu produkcji futer i skór naturalnych.