JESTEM PO MSKPU, JESTEM: projektantką 3D – Alexa Rudol

Czym zajmują się absolwenci MSKPU? Jakie są sukcesy uczniów MSKPU? Z przyjemnością prezentujemy akcję JESTEM PO MSKPU, w której z dumą przedstawiamy naszych najzdolniejszych absolwentów. Czy chcesz do nich dołączyć? 🙂

 

ALEXA RUDOL

UKOŃCZYŁAM MSKPU W… 2023 roku

ZAJMUJĘ SIĘ… projektowaniem mody cyfrowej oraz efektów AR. W tym zajęciu uwielbiam to, że moda wirtualna pozwala tworzyć ubrania i akcesoria, które nie byłyby możliwe do wykonania w życiu realnym. Ogranicza nas więc tylko wyobraźnia. Poprzez „noszenie” wirtualnych ubrań czy akcesoriów możemy jeszcze lepiej wyrazić siebie. Praca ta daje mi również możliwość współpracy m.in. z ludźmi z branży NFT & Web3.0 czy artystami.

MOJE NAJWIĘKSZE SUKCESY TO…
stworzenie kolekcji NFT oraz efektu AR dla artysty @swiernalis. Premiera tej kolekcji miała miejsce podczas „Release Party” jego nowej płyty w Progresji. Od tego wydarzenia udało mi się zyskać większy rozgłos jako projektantka mody 3D i obecnie pracuję już nad kolejnymi projektami. Poza tym moda wirtualna pozwoliła mi na zmianę ścieżki kariery i mocno rozwinęła artystycznie i kreatywnie (wcześniej zajmowałam się marketingiem, a projektowanie mody rozpoczęłam właśnie od digitalu). Jest to moja wielka pasja i cały czas z zamiłowaniem uczę się nowych rzeczy.

MSKPU NAUCZYŁO MNIE… solidnych fundamentów w projektowaniu 3D takich jak modelowanie, teksturowanie, animacja i renderowanie. Dostaliśmy ogrom użytecznej wiedzy, która pozwoliła mi nauczyć się przebiegu pracy projektanta 3D oraz zagłębić się w najróżniejsze techniki pomocne do polepszenia naszych prac jak i ich prezentacji. To były naprawdę intensywne, ale i mocno rozwojowe 10 miesięcy.