Znamy zwyciężczynię V edycji Responsible Fashion Awards!

Znamy zwyciężczynię V edycji Responsible Fashion Awards!

Za nami finał  5. edycji Responsible Fashion Awards, konkursu, który promuje modę odpowiedzialną, dbającą o środowisko.

W klimatycznych wnętrzach Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie 17 czerwca odbył się finał piątej edycji konkursu Responsible Fashion Awards. Międzynarodowe jury oceniło dziewięć finałowych projektów. Po obradach zwyciężczynią okazała się Monika Marczak-Żynkin. Jej projekt wyróżniał się rozkloszowanym płaszczem, którego wierzchnią warstwę można było odpiąć i wykorzystać w innej stylizacji. Całość została wykonana z bawełny organicznej oraz poliestru pochodzącego z recyklingu.

Nagroda dla laureatki to 10 000 zł, roczne stypendium w MSKPU, ekologiczne tkaniny od firmy LPP oraz możliwość prezentacji swojej kolekcji podczas Pokazu Dyplomowego MSKPU 2024.

Serdecznie gratulujemy również finalistom, których projekty zachwyciły nie tylko jury, ale także gości tego wydarzenia. Nasze gratulacje mkną do: Julii Bogacz, Anny Chilmon, Partizii Ende, Wiktorii Kamińskiej, Pawła Krzyżaka, Magdaleny Kubackiej, Anity Pisarek, Marty Sołoduchy oraz Patrycji Żyży.

Responsible Fashion Awards, organizowane przy współpracy MSKPU i firmy LPP, to nie tylko okazja dla projektantów do tworzenia autorskich kolekcji. To również platforma do promowania ekologicznych rozwiązań, odpowiedzialnych postaw w branży modowej i idei zrównoważonego rozwoju.