Responsible Fashion Awards – TRZECIA EDYCJA

Pierwszy proetyczny oraz proekologiczny polski konkurs dla projektantów mody.

Responsible Fashion Awards – konkurs dla projektantów ubioru, dedykowany nie tylko entuzjastom mody, ale przede wszystkim projektantom zainteresowanym odpowiedzialnym tworzeniem ubrań, etyką oraz ekologią.

Naszą misją, zarówno MSKPU – jako placówki edukacyjnej – oraz LPP – lidera w projektowaniu oraz produkcji odzieży w Polsce i Europie – jest szerzenie wiedzy związanej ze Społeczną Odpowiedzialnością w Biznesie – CSR (Corporate Social Responsibility) oraz promocja ekologicznych i etycznych rozwiązań w branży tekstylnej.

MSKPU jest pierwszą i jak dotąd jedyną szkołą mody w Polsce, która naucza CSR. LPP zaś jest jedyną polską marką odzieżową, która posiada tak bogatą oraz konsekwentną strategię CSR – Społecznej Odpowiedzialności w Biznesie.

Łączy nas zrozumienie wagi tematu ekologii oraz etyki w modzie, a także misja wdrażania odpowiedzialnych postaw w branży odzieżowej. Dlatego konkurs nazwaliśmy Responsible Fashion Awards.

Dyrekcja MSKPU oraz Managerowie LPP

DO WYGRANIA:

KALENDARZ UDZIAŁU W RFA

25 lutego 2022 – start konkursu

5 kwietnia 2022 – zamknięcie przyjmowania prac

8 kwietnia 2022 – ogłoszenie dziesięciu wybranych finalistów

24 czerwca 2022 – finały w Warszawie oraz ogłoszenie zwycięzcy

15 września 2022 – dostarczenie odszytych modeli do siedziby MSKPU (zwycięzca)

wrzesień/ październik 2022  – Pokaz Dyplomowy MSKPU 2022

KROK PO KROKU UDZIAŁU W RFA

KROK 1: Zapoznaj się z próbkami tkanin eko (do wglądu katalog elektroniczny lub próbki w siedzibie MSKPU lub LPP).

MSKPU: ul. Okopowa 59, 01-043 Warszawa, w czwartki – po uprzednim umówieniu się telefonicznie
LPP: ul. Łąkowa 39/44, 80-769 Gdańsk

KROK 2: Narysuj eko kolekcję składającą się sześciu sylwetek – szkice wraz z dokładnym opisem wyślij na info@mskpu.pl do 5. kwietnia 2022.

KROK 3: Jeżeli dostaniesz się do finału (o czym poinformujemy do 8 kwietnia 2022), odszyj jeden model, na który otrzymasz tkaniny od Partnera Responsible Fashion Awards – firmy LPP.

KROK 4: 24 czerwca 2022 finaliści otrzymają informację o zwycięzcy konkursu. Jeżeli będziesz zwycięzcą ( 🙂 ), otrzymasz kolejne tkaniny na odszycie zwycięskiej kolekcji, która zostanie zaprezentowana na Pokazie Dyplomowym MSKPU 2022.

 

Ubiegłoroczne finały RFA

Ubiegłoroczna Zwyciężczyni - Pokaz Kolekcji

sustainable fashion konkurs eko tkaniny lpp cropp sinsay house mohito reserved odpowiedzialna moda corporate social responsibility csr magdalena płonka ekologia ecology etyka w modzie międzynarodowa szkoła kostiumografii i projektowania ubioru