4 z 9 finalistów Fashion Designer Awards to nasi uczniowie!

4 z 9 finalistów Fashion Designer Awards to nasi uczniowie!

Co to był za dzień! Dwudziestego czwartego marca w warszawskiej, kultowej już Galerii Mokotów odbyła się dziewiąta edycja konkursu dla młodych projektantów Fashion Designer Awards. Oprócz tego, pokazy kolekcji wiosna/lato 2018, prezentacja trendów na nadchodzący sezon, inspirujące rozmowy z miłośnikami mody , atrakcje i konkursy dla gości. Ale to przede wszystkim energia, młodość i obiecujący talent półfinalistów FDA przyciągnęło tłumy Warszawiaków.

Na wybiegu można było zobaczyć projekty aż dwudziestu młodych projektantów, z czego wyjątkowa dziewiątka dostała się do ścisłego finału. Wśród nich nasi uczniowie: tegoroczna dyplomantka Magdalena Kurnicka, zeszłoroczna dyplomantka Magdalena Popiel, uczennica drugiego roku Olena Ushanova i uczennica pierwszego roku – Celina Wesołowska. Wszystkie projekty zostały nagrodzone wielkimi brawami od licznie zgromadzonej widowni.

 

 

Co więcej, dwudziestego siódmego marca wystartowało głosowanie na stronie organizatora fashiondesignerawards.com.pl w którym internauci wybiorą swojego dziesiątego finalistę. Będzie on mógł zawalczyć o atrakcyjne nagrody podczas Wielkiego Finału , który odbędzie się już 23 kwietnia w Warszawie. A w puli nagród, m.in wyjazd na Premier Vision do Paryża z Microsoft Surface, udział w International Young Designers Contest w Kijowie, wyjazd na kurs do Shaanxi Polytechinc Institute w Chinach i staż zagranicą w atelier gościa specjalnego Wielkiego Finału.

Głosować można także na trzech naszych uczniów, którzy nie mieli tyle szczęścia, by dostać się do finału. To Kuba, Natalia i Monika, których projekty także mogliśmy zobaczyć podczas pokazu.

Oprócz półfinalistów, mogliśmy zobaczyć pokazy naszych dwóch absolwentek, Joanny Porayskiej, która aktualnie wykłada w MSKPU Projektowanie Graficzne i tegorocznej dyplomantki Aleksandry Malinowskiej.

 

Gościem pokazu była Magdalena Płonka, założycielka MSKPU, która opowiedziała pokrótce o szkole i studiowaniu, a także podkreśliła jak ważnym jest branie udziału w konkursach dla młodych projektantów.