„Pokaz na pewno będzie moim początkiem w branży.” – #MSKPUkariera Yuliia Mahdii

„Pokaz na pewno będzie moim początkiem w branży.” – #MSKPUkariera Yuliia Mahdii

Dziś w ramach serii #MSKPUkariera rozmawiamy z Yuliią Mahdii. Dopytujemy o szczegóły nauki 3D, sukcesy oraz plany na przyszłość.  

Co było Twoją największą motywacją do zapisania się na kurs 3D FASHION DESIGN? Nie bałaś się, że będzie trudno?

Chciałam poznać w jaki sposób technologia się przeplata z projektowaniem. Branża Digital Fashion się staje trendem i widzę tu duży potencjał, więc wraz z rosnącym wpływem technologii chciałam wyprzedzić branżę modową, poznając projektowanie cyfrowe. Zawodowo się zajmuję tworzeniem gier wideo i jestem z komputerem na Ty, także byłam pewna że szybko się zapoznam z CLO3D czy Blenderem i będzie to dla mnie miłe i nietrudne doświadczenie.

 

 

Co było najłatwiejsze, a co najtrudniejsze w przygotowaniu wirtualnej kolekcji na kursie?

Najtrudniejszym pewnie jest zmuszenie CLO3D i Blendera do współdziałania. Praca nad projektami też była sporym wyzwaniem z racji tego jak są skomplikowane, ale w chwili gdy znajdujesz rozwiązanie do wszystkich problemów i widzisz efekt końcowy, daje to niesamowitą satysfakcję.

Kto fajniejszy – Lipka, czy Ilyas? Dlaczego?

To jak wybór między mamą a tatą 🙂 Nie ma tutaj kogoś fajniejszego lub gorszego, każdy jest profesjonalistą w tym, co robi. Lipika posiada niesamowitą wiedzę o CLO3D i zawsze się dzieli cennymi poradami i wskazówkami. Ilyas już w kilka minut stworzy gotowy model obuwia i pokaże wiele sposobów i dziedzin, gdzie można użyć Blendera.

Najlepsze kompetencje, które zdobyłaś na kursie?

Kurs znacząco rozszerzył moją wiedzę o branży Digital Fashion i projektowaniu 3D. Teraz wiem jak stworzyć ubranie, obuwie, akcesoria lub sceny 3D, animować je, teksturować, renderować.

 

 

Czym się inspirowałaś w tworzeniu swojej kolekcji. Trzeba przyznać, że jest mroczna i tajemnicza.

Fascynuje mnie estetyka Obcego, stworzona przez Hansa Gigera oraz jego inne prace, gdzie łączy ludzkie ciała z maszynami. Dodatkowo też zainspirowała mnie historia bogini zniszczenia z popularnej gry komputerowej. Zazwyczaj coś takiego odpycha ludzi. W chwili gdy większość widzi piękno w kolorowych, ładnych i przyjemnych rzeczach, ja postrzegam piękno w ohydnych.

Jak myślisz, czy tuż po pokazie zaczniesz już pracować w branży jako projektant NFT?

Pokaz na pewno będzie moim początkiem w branży. Interesuje mnie współpraca z różnymi markami, tworzenie projektów indywidualnych oraz rozwinięcie własnych projektów, a rynek Digital Fashion oferuje wiele możliwości kariery.

Instagram prywatny: @julidragomir

Instagram dedykowany do projektowania 3D: @tsyfrova

LinkdIn:

https://pl.linkedin.com/in/yuliia-mahdii-b4019117a

 

Yuliia Mahdii