Dni Otwarte MSKPU za nami!

Dni Otwarte MSKPU za nami!

Znów otwieramy nasze drzwi! Szesnastego i siedemnastego maja odbyły się dni otwarte MSKPU. Osoby zainteresowane studiowaniem mogły wziąć udział w darmowych warsztatach przerabiania jeansów, tworzenia linorytów, rysunku żurnalowego, a także w wykładach dotyczących historii mody. Dni Otwarte MSKPU w tym roku zostały wyjątkowo połączone z Levi’s 501 DAY Lab, które także poprowadzili nasi wykładowcy z chętnymi osobami do pomocy. Dodatkowo, dzień przed Levi’s 501 DAY Lab odbyły się w naszej szkole specjalne dedykowane prezentacje, które pomogły przygotować się do customizacji jeansów.

Dzięki warsztatom z szybkiego, ręcznego nadruku z kostiumograf Marta Dąbrowska – Okrasko osoby zainteresowane nauką miały możliwość nauczyć  się robić odbitki na tkaninie w formie druku wypukłego, które z powodzeniem można samemu wykonywać w domu. Można także było wziąć udział w warsztatach z rysunku tkanin jeansowych z Panią Sylwią Lewandowską. Kandydaci na uczniów tworzyli różne tekstury jeansu za pomocą kilku narzędzi oraz technik. MSKPU zapewniło specjalny papier do technik wodnych wraz z gotowymi szablonami sylwetek.

Pani Weronika Pietras, która w MSKPU naucza Projektowania Ubioru wygłosiła bardzo interesujący wykład o historii jeansu, zaś Pani Magdalena Floryszczyk przedstawiła techniki customizacji jeansów oraz najciekawsze inspiracjie zaczerpnięte zarówno z ulicy, jak i ze światowych wybiegów. Udział w prezentacji przygotował słuchaczy do warsztatów Levi’s 501 DAY Lab, podczas których każdy mógł spersonalizować swoje jeansy.

Nad tym zaś czuwała Pani Floryszczyk oraz Pani Helena Wargin, która w MSKPU naucza konstrukcji odzieży. Relację z warsztatów możecie obejrzeć niżej. Film stworzyła nasza studentka Agnieszka Dratwa.