Jak kupować lepiej? Kilka wskazówek, dzięki którym zaczniesz wspierać zrównoważoną modę

Jak kupować lepiej? Kilka wskazówek, dzięki którym zaczniesz wspierać zrównoważoną modę

Ekologiczne rozwiązania są Polakom coraz bliższe, jednak wciąż wpadamy w pułapki przemysłu odzieżowego. Edukacja w zakresie zrównoważonej mody powinna obejmować zarówno młodych projektantów, jak i konsumentów. Niestety niewiele osób zdaje sobie sprawę ze środowiskowych, zdrowotnych oraz etycznych konsekwencji swoich zakupów – wciąż największą uwagę zwracamy na design, a nie skład tkaniny czy drogę, jaką musiała przejść do naszej szafy.

Dr. Magdalena Płonka, dyrektorka MSKPU, dzieli się swoją ekspercką wiedzą na temat CSR w branży odzieżowej w artykule poświęconym zrównoważonej modzie. Zgodnie z ideą Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru, podpowiadamy, jak kupować mądrze i odpowiedzialnie.

W MSKPU uczymy, że nowoczesny biznes wiąże się przede wszystkim z odpowiedzialnością, zarówno przedsiębiorstw, konsumentów, jak i projektantów, którzy powinni stać na straży etycznych wartości. Jak mówi słynna badaczka zrównoważonej mody, Profesor K. Ninimaki z Aalto University w Helsinkach, aż 85% impaktu społecznego oraz środowiskowego produktu jest w nim kodowana już na pierwszym etapie projektowania. Dlatego tak ważna jest rola
projektantów w zmianie obecnego charakteru biznesu tekstylnego” . >>CZYTAJ WIĘCEJ<<