Projektowanie Ubioru

Popularny oraz najczęściej wybierany kierunek w MSKPU. Nauka tego artystycznego zawodu jest prowadzona przez wybitnych specjalistów z kraju oraz zza granicy: Mariusza Przybylskiego, Weronikę Pietras, Bryana Colò, Magdalenę Floryszczyk, czy Katarzynę Szymańską. Patrz: WYKŁADOWCY.

Program nauczania MSKPU oraz portfolio wykładowców jest najbardziej skutecznym ze wszystkich szkół projektowania ubioru w Polsce, o czym świadczy zdecydowana przewaga MSKPU w wygranych konkursach mody oraz ilość absolwentów, którzy odnieśli artystyczny i pracują w najbardziej znanych markach w Polsce. #PROJEKTUJMARZENIA

Nauka kierunku Projektowanie Ubioru kończy się Egzaminem Dyplomowym oraz Pokazem Dyplomowym.

ZOBACZ JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ TWÓJ DYPLOM

Projektowanie jest wszechstronne,
dlatego uczymy tak wielu przydatnych umiejętności.

Projektowanie Ubioru

Naucz się jak zaprojektować własną kolekcję pod okiem wybitnych wykładowców pracujących w branży modowej.

Krawiectwo

Poznaj techniki krawieckie, które umożliwią Ci lepsze i bardziej kreatywne projektowanie. Samemu odszyj całą kolekcję dyplomową.

Konstrukcja

Pod okiem wykładowcy z ponad trzydziestoletnim stażem pracy jako konstruktor, naucz się tworzyć nawet najdziwniejsze i najbardziej kreatywne projekty. Skonstruuj odzież na własne wymiary.

Rysunek Żurnalowy

Każdy projektant musi posiadać umiejętności rysunkowe. Dzięki nim przedstawienie projektu klientowi, czy krawcowej będzie o wiele prostsze.

Projektowanie Graficzne

Praca projektanta to również praca grafika. Naucz się projektować własne tkaniny, stwórz materiały promocyjne, a także złóż w MSKPU swoje pierwsze portfolio.

Etyka w modzie

Projektanci mają największy wpływ na zmianę branży odzieżowej i my to rozumiemy. Dlatego właśnie uczymy jak projektować tak, by nie szkodzić zarówno ludziom, zwierzętom, jak i środowisku.

Dodatkowe warsztaty

MSKPU co roku organizuje dodatkowe warsztaty dla swoich uczniów. Tylko w roku 2018/19 MSKPU zasponsorowała warsztaty z tworzenia nadruku cyfrowego, wykłady o modzie z projektantem marki Chloé, a także o prawie autorskim.

Studia w IADE

MSKPU jest jedyną szkołą, która podpisała umowę partnerską z IADE Creative University w Lizbonie. W ramach umowy nasi absolwenci są zwolnieni z zaliczenia egzaminów oraz wszelkich opłat z I roku programu i zaczynają naukę w IADE już od drugiego roku! Zobacz więcej w zakładce “Studia w Lizbonie“.

Uczymy od podstaw.
To u nas złożysz swoje pierwsze portfolio.

I rok - semestr I i II

Projektowanie Ubioru – Magdalena Floryszczyk
Projektowanie Ubioru
– Weronika Pietras
Projektowanie Ubioru – Agata Uchman
Historia Sztuki i Ubioru
– Karolina Krzywicka
Konstrukcja i Modelowanie Odzieży – Helena Wargin / Sylwia Glinka
Techniki Krawieckie – Anna Stępień – Fazlejew / Małgorzata Mazurek
Rysunek Żurnalowy – Sylwia Lewandowska
Materiałoznawstwo i Technologia Odzieży – Anna Stępień

Nieobowiązkowe, bezpłatne zajęcia uzupełniające:
Podstawy Prawa Autorskiego,
Podstawy Księgowości i Otwierania Firmy
Seminaria z Mariuszem Przybylskim

A także inne, wyjątkowe warsztaty, o których uczniowie są informowani na bieżąco.
W roku 2018/19 były to: Warsztaty z nadruku cyfrowego, wykład Giovanniego Ottonello z włoskiego Institute of Design, wykłady o modzie męskiej prowadzone przez projektanta marki Chloe – Bryana Colo, a także dodatkowe wykłady z Etyki w Modzie z dr Magdaleną Płonką.

II rok - semestr III i IV

Projektowanie Ubioru – Katarzyna Szymańska
Projektowanie Ubioru – Bryan Colò
Projektowanie Ubioru – Magdalena Floryszczyk
Etyka w Modzie – dr Magdalena Płonka
Historia Sztuki i Ubioru – Zuzanna Żubka – Chmielewska
Konstrukcja i Modelowanie Odzieży – Helena Wargin / Sylwia Glinka
Techniki Krawieckie – Anna Stępień – Fazlejew / Małgorzata Mazurek
Projektowanie Graficzne – Joanna Porayska
Postprodukcja Filmowa – Mateusz Pietryka
Projektowanie Ubioru – konsultacje dyplomowe z wybranym Promotorem
Język Angielski – konsultacje dyplomowe – Dy Phan

Powyższy program nauczania obowiązuje zarówno tryb stacjonarny, jak i niestacjonarny. Nauka w trybie dziennym trwa zazwyczaj od poniedziałku do piątku, zaś zjazdy grup zaocznych odbywają się mniej więcej co dwa tygodnie. Plany zjazdów oraz zajęć uczniowie otrzymują przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Rok szkolny rozpoczyna się we wrześniu i trwa do końca czerwca.

Zobacz jak będzie wyglądał Twój POKAZ DYPLOMOWY.

Brak egzaminów wstępnych i składania teczek.

O przyjęciu do MSKPU decyduje kolejność zgłoszeń.

Wszystko, co możecie zobaczyć na naszych mediach społecznościowych, powstało w MSKPU. Uczymy od podstaw. W MSKPU stawiamy na wszechstronny rozwój naszych uczniów. Dlatego w zaledwie dwa lata uczymy tak różnorodnych umiejętności – krawiectwa, konstrukcji, projektowania, rysunku, grafiki, czy składania filmów. To właśnie u nas złożysz swoje pierwsze portfolio. #PROJEKTUJMARZENIA

W 2018 roku MSKPU zakupiła nowoczesne wyposażenie dla uczniów. Nasi podopieczni pracują na nowoczesnych maszynach krawieckich (w tym na jednych z najdroższych na rynku), a także mają do dyspozycji żelazko przemysłowe, zgrzewarkę do flizeliny, overlocki i manekiny. W sali znajduje się także rzutnik, na którym pokazywane są prezentacje multimedialne. Zajęcia odbywają się w pięknej kamienicy, 5 minut drogi od stacji metra Nowy Świat Uniwersytet. Wokół szkoły znajdują się liczne restauracje, w których uczniowie mogą zjeść posiłek, a także sklepy z materiałami i przyborami do rysunku, gdyby zapomnieli przygotować się do zajęć 🙂

Management szkoły cały czas pracuje nad organizacją projektów, które mogłyby stanowić punkt wyjścia kariery dla naszych uczniów. Tylko w roku 2018/19 były to: organizacja konkursu MSKPU & Mercure Hotels, Uczestnictwo w projekcie Mercure Fashion Night, Współorganizacja konkursu INEXTENSO by Auchan, organizacja proekologicznego konkursu Responsible Fashion Awards z LPP, współorganizacja konkursu na WAWA Design, a także współpraca z Vogue Italia. Zapraszamy do zakładki AKTUALNOŚCI, w której znajdują się obecnie trwające konkursy, projekty, a także wywiady z naszymi uczniami i absolwentami.

Prosta rekrutacja

Nie wymagamy teczek, ani specjalnych osiągnięć. To my sprawimy, że je zdobędziesz.

Różnorodne zajęcia

Samego Projektowania Ubioru uczy aż 4 różnych wykładowców. Wszystko po to, byś rozwijał się wszechstronnie.

Stawiamy na karierę

Oferty pracy w znanych markach i interesujących staży przesyłamy do uczniów mailowo.

CSR w modzie

Jako jedyna szkoła w Polsce uczymy jak projektować odpowiedzialnie i w duchu ekologicznym.

W dwa lata przygotujemy Cię do pracy.

Świat przyspiesza i my to rozumiemy. Dlatego w zaledwie dwa lata nauczymy Cię tego, co będzie potrzebne Ci do odnalezienia się w branży modowej. Pomoc w wejściu na rynek pracy to ważny element w programie MSKPU

Właśnie dlatego tylko w roku akademickim 2018/19 MSKPU rozesłało w sumie około 30 ogłoszeń o pracę oraz staże. Nasi uczniowie są także na bieżąco informowani o konkursach, w których mogą wziąć udział oraz o rozwijających wydarzeniach i wystawach artystycznych. Niemalże co roku organizowane są zagraniczne wyjazdy na prestiżowe targi, na których można nawiązać pierwsze współprace i kontakty biznesowe.

Podczas pokazu dyplomowego partnerzy nagradzają naszych uczniów. Dzięki temu tuż po skończeniu szkoły nasi świeżo upieczeni absolwenci mogą podjąć pracę w znanych markach modowych. W 2019 roku były to takie marki i instytucje, jak:

4F, 5.10.15, BIZUU, burda style, KOCHAM SZYCIE, ELLEMAN, ELLE, Fashion Biznes, Fashion Magazine, FASHIONPOST, IADE, IED, Jaga Hupało, KMAG, Levi’s, LPP, Maciej Zień, Międzynarodowe Studium Dziewulskich, Mariusz Przybylski, Mercure Fashion, Mercure Hotels, MMC, mokosh cosmetics, SHOWROOM, NOIZZ, Teatr 6 piętro, Państwowe Muzeum Etnograficzne, Weareso, MAD white, Martoczki, Sustainable Fashion Awards, Auchan, Fashion Revolution 2019

Od kandydatów do szkoły wymaga się znajomości j. angielskiego przynajmniej na poziomie Upper Intermediate.