Projektowanie Ubioru

Zdobądź kwalifikacje potrzebne na rynku pracy.
Zostań projektantem odzieży, grafikiem odzieżowym,
ilustratorem lub załóż własną markę.

Ukończenie szkoły oznacza uzyskanie tytułu zgodnego z dyrektywą Ministerstwa Kultury, uprawniającego do wykonywania zawodu projektanta.

 

O kierunku

CZAS TRWANIA:
4 semestry

TRYBY NAUKI:
wieczorowy (po godzinie 17:00 pon-czw),
zaoczny (piątek po 16:30, sobota, niedziela)

ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ:
na żywo na platformie edukacyjnej MSKPU Online w godzinach określonych planem, następnie są nagrywane i umieszczane na platformie do ponownego odtworzenia

WYMAGANIA DO REKRUTACJI:
wysłanie kompletnego zgłoszenia rekrutacyjnego, nie wymagamy teczek ani nie przeprowadzamy egzaminów wstępnych

NAUKA KOŃCZY SIĘ:
Pokazem Dyplomowym

MIESIĘCZNA RATA:
690 zł, czesne za cały semestr wynosi 4140 zł

BEZPŁATNE SPOTKANIA Z GOŚĆMI:
w tym z projektantami LPP, dziennikarzami mody, czy profesorami z zagranicznych szkół

UKOŃCZENIE SZKOŁY OZNACZA:
uzyskanie tytułu zgodnego z dyrektywą Ministerstwa Kultury, uprawniającego do wykonywania zawodu projektanta.

Czego się z nami nauczysz?

Projektowanie Ubioru

Naucz się jak zaprojektować własną kolekcję pod okiem wykładowców pracujących w branży modowej.

Krawiectwo

Poznaj techniki krawieckie, które umożliwią Ci lepsze i bardziej kreatywne projektowanie. Samemu odszyj całą kolekcję dyplomową.

Konstrukcja Odzieży

Pod okiem wybitnych wykładowców naucz się tworzyć nawet najbardziej kreatywne projekty. Skonstruuj odzież na potrzeby własne lub swojej firmy.

Rysunek Żurnalowy

Każdy projektant musi posiadać umiejętności rysunkowe. Dzięki nim przedstawienie projektu klientowi, czy krawcowej będzie o wiele prostsze.

Projektowanie Graficzne

Praca projektanta to również praca grafika. Naucz się projektować własne tkaniny, stwórz materiały promocyjne, a także złóż w MSKPU swoje pierwsze portfolio.

Etyka w modzie

Projektanci mają największy wpływ na zmianę branży odzieżowej i my to rozumiemy. Dlatego właśnie uczymy jak projektować tak, by pomagać ludziom, zwierzętom, jak i środowisku. MSKPU jest liderem nauczania odpowiedzialnej mody w Polsce.

Materiałoznawstwo

Rozpoznawaj tkaniny, sploty, naucz się ściegów ręcznych i haftowania, czy szydełkowania. Pozyskaj tak ważną dziś wiedzę z innowacyjnych technologii w materiałoznawstwie i ekologicznych rozwiązań w tekstyliach związanych ze zrównoważona modą.

Postprodukcja Filmowa

Promuj się! Naucz się tworzenia krótkich klipów reklamowych, dzięki którym świat zapozna się z Twoją twórczością lub nowo powstałą marką.

Historia Sztuki i Ubioru

Kim byłby projektant bez wiedzy o historii odzieży? Dowiedz się jakie trendy obowiązywały na przestrzeni wieków oraz jak wykorzystują je obecnie wielcy projektanci.

Artcraft Design

Dobrze jest znać różne techniki tworzenia ubrań. Na zajęciach Artcraftu pod okiem utalentowanego praktyka, dowiesz się jak od podstaw stworzyć dzieła sztuki z włóczki.

Dodatkowe warsztaty

MSKPU co roku organizuje dodatkowe warsztaty dla swoich uczniów. To podczas tych spotkań znane osobowości ze świata mody uzupełniają zakres programowy MSKPU. Do tej pory naszymi prelegentami byli: projektant Chloe Paris, Business Director Carlin – Paris, Profesor IED Barcelona, projektantka Sentiments – Budapest, wykładowczyni IADE – Lisbon i wielu innych.

Studia w IADE

MSKPU jest jedyną szkołą, która podpisała umowę partnerską z IADE Creative University w Lizbonie. W ramach umowy nasi absolwenci są zwolnieni z zaliczenia egzaminów oraz wszelkich opłat z I roku programu i zaczynają naukę w IADE już od drugiego roku! Zobacz więcej w zakładce “Studia w Lizbonie“.

Dlaczego online?

OD PODSTAW

Nie wymagamy teczek ani specjalnych osiągnięć – to my sprawimy że je zdobędziesz i z nami stworzysz swoje pierwsze portfolio.

NETWORKING

Społeczność MSKPU to szansa na poznanie ludzi z branży mody oraz sztuki- to nasi wykładowcy, goście zagraniczni oraz partnerzy. Dzięki nim stworzysz swoją pierwszą sieć kontaktów zawodowych.

UMIEJĘTNOŚCI

Dzięki zdobytym w MSKPU umiejętnościom z różnych dziedzin zdobędziesz przewagę na rynku oraz przygotujesz wspaniałe portfolio, które pomoże zdobyć Twoją pierwszą pracę.

OSZCZĘDNOŚĆ

Nie trać czasu i pieniędzy na codzienne dojazdy na zajęcia.

WYGODA

Ucz się bezpiecznie i wygodnie przed domowym komputerem lub z komórki w podróży. Jak chcesz i kiedy chcesz. Stały kontakt z MSKPU dzięki specjalnej aplikacji zaprojektowanej przez szkołę.

SPOŁECZNOŚĆ

Dołącz do prestiżowej społeczności MSKPU. To tutaj poznasz osoby, które dzielą Twoje zainteresowania, spotkasz nowych przyjaciół i dołączysz do słynnych absolwentów MSKPU.

SZLIFUJ ANGIELSKI

Część zajęć w MSKPU jest w języku angielskim, gdyż prowadzone są przez międzynarodowych wykładowców. Zamień drogie kursy języka angielskiego na jego praktyczną naukę w MSKPU.

SUSTAINABLE

Tylko u nas projekty specjalne i zadania rozwijające się w kierunku projektowania w ramach ekologii i zrównoważonej mody.

BIURO KARIER

Dbamy o Twoją karierę. Regularnie wysyłamy do naszych uczniów oferty staży, pracy i konkursów.

GWARANCJA NAUKI

Dzięki połączeniu zajęć online z praktycznymi blokami, szkoła w tych szczególnych czasach jest gwarantem kontynuacji nauki na najwyższym poziomie niezależnie od rozwoju sytuacji na świecie.

UCZ SIĘ I PRACUJ

Dzięki hybrydowemu połączeniu zajęć praktycznych i online możesz pracować i zarabiać, a jednocześnie powiększać swoje kwalifikacje z MSKPU.

Od kandydatów do szkoły wymaga się znajomości j. angielskiego przynajmniej na poziomie Upper Intermediate.