Nasza studentka Celina Wesołowska wygrywa FDA

Nasza studentka Celina Wesołowska wygrywa FDA

Nie mogło być inaczej, trzymaliśmy kciuki cały wieczór! Silna reprezentacja MSKPU w finale nie zawiodła. O pierwsze miejsce starało się dziesięciu finalistów, w tym nasza tegoroczna dyplomantka Magdalena Kurnicka, zeszłoroczna dyplomantka Magdalena Popiel, uczennica drugiego roku Olena Ushanova i uczennica pierwszego roku – Celina Wesołowska. Wszystkie projekty zostały nagrodzone wielkimi brawami od licznie zgromadzonej widowni.

Pierwsze trzy miejsca zgarnęli kolejno: Celina Wesołowska, Sebastian Gąsienica-Łuszczek oraz Małgorzata Sobota. Inspiracją do zwycięskiej kolekcji naszej studentki były głębiny oceanu, które idealnie wpisały się w tegoroczny temat FDA Tribute to Nature. Projektantka wykorzystała naturalne tkaniny, w tym denim i wełny, a na uznanie zasługuje ciekawa konstrukcja i kolorowe motywy filcowe własnoręcznie robione przez projektantkę.
Zwyciężczyni otrzymała imponującą pulę nagród, m.in.: staż w atelier Artema Klimchuka w Kijowie, udział w International Young Designers Contest w Kijowie, gdzie spotkają się młodzi projektanci z Europy Środkowo-Wschodniej (laureaci konkursów w swoich krajach), 15 tys. złotych od Partnera edukacyjnego MSKPU, pełne 2.5 letnie stypendium w MSKPU, warsztaty z Alberto Campagnolo, wyjazd na Premier Vision do Paryża z Partnerem Strategicznym Microsoft Surface oraz kurs projektowania w Shaanxi Polytechnic Institute, w Chinach.

Sebastian Gąsienica-Łuszczek, który zajął drugie miejsce otrzymał zaproszenie na staż w Bizuu, roczne stypendium w MSKPU. Jego kolekcja zachwyciła Artema Klimchuka, która również zaprosił go na staż w swoim atelier w Kijowie, a producent Ukrainian FW zaprosił do udziału w International Young Designers Contest, gdzie już w lipcu spotkają się młodzi projektanci z Europy Środkowo-Wschodniej. Małgorzata Sobota zajęła zaś trzecie miejsce i otrzymała roczne stypendium w MSKPU.

 

Wielkie brawa dostała także Olena Ushanova z kolekcją RHODOCHROSITE, której elementy dopracowywała na zajęciach w MSKPU, i o której można było posłuchać w Radio Czwórka, gdzie Olena udzieliła wywiadu podczas półfinałów. „Nie chciałam iść w nic banalnego, typu kwiaty i drzewa, dlatego wybrałam kamień. (…) Najbardziej fascynowało mnie to, że projektant może inspirować się czymkolwiek i nigdy nie wie co i gdzie go zainspiruje. Kamień którym się inspirowałam to rhodochrosite, jest bardzo rzadko spotykany i ma piękny różowy kolor. Dlatego właśnie moja kolekcja jest różowa, ale nie jest infantylna. Jest kobieca i elegancka” – mówi w wywiadzie Olena Ushanova.

Dużo mówi się także o naszej tegorocznej dyplomantce Magdalenie Kurnickiej, której kolekcja otrzymała nagrodę specjalną – staż w pracowni Gosi Baczyńskiej oraz specjalne wyróżnienie od Portalu cojestgrane24.pl. Magdalena zawsze przystępowała chętnie do konkursów i niejednokrotnie się to opłaciło. Podczas Tokyo Design 2016 miała możliwość pokazania swojego wyjątkowego projektu, dzięki wygranej wraz z Moniką Matysiak z MSKPU w konkursie na plecak inspirowany Japonią.

Ostatnią reprezentantką MSKPU w wielkim finale Fashion Designer Awards była Magdalena Popiel, która MSKPU ukończyła w 2017 roku kolekcją  Shards, tworzoną pod bacznym okiem Magdaleny Płonki. Jej kolekcja haftowana była ręcznie. I tym razem zaskoczyła dbałością o detal i piękne wykonanie sylwetek.